Hrvatska se porazom oprostila od SP-a

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Švedske u utakmici za peto mjesto na Svjetskom rukometnom prvenstvu 2019. Konačan rezultat bio je 34:28.

Luka Stepančić s pet i Marin Šipić s četiri gola bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok su Niclas Ekberg sa šest i Andreas Nilsson s pet pogodaka predvodili Švedsku.

Utakmica za peto mjesto nije imala gotovo nikakav značaj, a to je bilo vidljivo i u pristupu obje reprezentacija. Ipak, Šveđani su bolje otvorili utakmicu prvenstveno zahvaljujući svom vrataru Appelgrenu koji je na samom početku obranio nekoliko “zicera” hrvatskim igračima. Švedska je stoga već nakon sedam minuta vodila sa 5:2.

Prednost Švedske je nastavila rasti sve do šest razlike (13:7) u 22. minuti, no Šipić i Stepančić su sa po dva gola uspjeli smanjiti do poluvremena na 16:13, piše Gol.hr.

Švedska je bolje otvorila i drugo poluvrijeme, postigla je prva tri gola i ponovno se odvojila na plus šest (19:13) te je do kraja utakmice razlika varirala između pet i sedam pogodaka u korist Švedske.

U susretu protiv Švedske u igru uopće nije ulazio kapetan Domagoj Duvnjak, dok je 36-godišnji vratar Ivan Stevanović objavio kako mu je ovo bila posljednja utakmica za reprezentaciju.

Ranije u subotu su aktualni europski prvaci Španjolci zauzeli su sedmo mjesto i tako osigurali nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju sljedeće godine, oni su svladali Egipćane sa 36:31 (17:18).

Dvoboji za medalje na rasporedu su u nedjelju. Od 14:30 će Francuska i Njemačka igrati za broncu, dok će Danska i Norveška od 17:30 sati igrati finale.

HRVATSKA: Šego, Stevanović; Duvnjak, Stepančić, 5 Vida, Horvat 2 (1), Karačić 3, Štrlek 2 (1), Musa 2, Jotić, Mandić 2, Slišković 1, Vranković 3, Šipić 4, Bičanić 3, Bećiri 1

ŠVEDSKA: Palicka, Appelgren; Darj, Tollbring 1, Ekberg 6 (3), Konradsson 1, Wanne 2, Jeppsson, Pettersson 3, Lagergren 3, Arnesson 2, Zachrisson 3, A. Nilsson 5, Andersson 3, Du Rietz 1, L. Nilsson 4

SEDMERCI: Hrvatska 2/4, Švedska 3/4

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Švedska 4 minute