Hrvatska saznala sve protivnike na Final Fouru Lige nacija

Nogometna reprezentacija Španjolske kao gost u Bragi je u posljednjem kolu grupne faze Lige nacija pobijedila Portugal 1:0 golom Morate u 88. minuti i kao prva u skupini se plasirala na Final Four Lige nacija.

Portugalu je i bod bio dovoljan za prvo mjesto i završni turnir, no Španjolska je u zadnjim minutama golom Alvara Morate šokirala domaćina i tako se pridružila Hrvatskoj, Nizozemskoj i Italiji.

Final Four će se održati od 14. do 18. lipnja iduće godine.

Prvu pravu opasnost pred nekim golom vidjeli smo u 33. minuti, Diogo Jota je pucao, ali je španjolski vratar Unai Simon bio spreman. Pet minuta kasnije zaprijetio je Bruno Fernandes, ali je pucao pored gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu Španjolska je imala u 42. minuti, no udarac Ferrana Torresa je završio u okviru gola.

Na otvaranju drugog dijela Simon je obranio i udarac Cristiana Ronalda, a u 70. minuti veliku priliku je zapucao i Ruben Dias. Španjolska je blizu vodstva bila u 77. minuti, međutim Diogo Costa je zaustavio udarac Alvara Morate.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez golova, Morata je šokirao domaće navijače gurnuvši Furiju na vrh skupine. Bila je ovo prva pobjeda Španjolske u Portugalu nakon 88 godina.