Hrvatska razmontirala Latviju

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Latviju 5:0 u kvalifikacijama za Europsko nogometno prvenstvo.

Mrežu je načeo Petković u 3. minuti, Ivanušec je u 13. povećao vodstvo, a Petković je svoj drugi gol postigao do kraja prvog poluvremena i s mirnih 3:0 otišlo se na predah.

Tamo gdje su počeli u prvom dijelu, Vatreni su nastavili i u drugom. Apsolutnu dominaciju terenom, Hrvatska je kapitalizirala u 68. minuti pogotkom Kramarića, a priču je završio Pašalić u 78.

Sve u svemu bila je to rutinska pobjeda bronačne reprezentacije s posljednjeg Svjetskog prvenstva protiv 134. reprezentacije svijeta. Iako Latvija nije protivnik iz ranga Hrvatske, ovako visoka pobjeda ima posebno veliki utjecaj na samopouzdanje reprezentativaca, piše Novi list.

Hrvatska je u trećoj utakmici ovih kvalifikacija upisala drugu pobjedu i ostala na drugoj poziciji na tablici. Prva je Turska, no ona iza sebe ima već pet susreta. Turci su večeras kod kuće remizirali s Armenijom, koja je ujedno i sljedeći protivnik Hrvatske. Vatreni u ponedjeljak od 18 sati gostuju u Yerevanu.