Hrvatska prošla u osminu finala SP-a

Hrvatska reprezentacija osvojila je drugo mjesto u skupini F odigravši 0-0 protiv Belgije, a kao prvi su mjesto u osmini finala izborili Marokanci koji su svladali Kanadu sa 2-1.

Hrvatska je opasno živjela u drugom poluvremenu, nakon što je bila bolja u prvom, u kojem je Anthony Taylor zbog milimetarskog zaleđa poništio već dosuđeni kazneni udarac za Hrvatsku.

U drugom dijelu je Romelu Lukaku pogodio vratnicu i još tri dobre prilike za postizanje pogotka.

U dvoboju Maroka i Kanade već nakon 23 minute dvoboja Marokanci su imali dva gola prednosti. U 4. minuti početničku pogrešku vratara Milana Borjana iskoristio je Hakim Ziyech. Borjan je izašao iz kaznenog prostora i dodao loptu Ziyechu na 30 metara, a ovaj ga je preciznim udarcem prebacio za vodstvo.

U 23. minuti Hakimi je dugim dodavanjem izbacio Youssefa El Nesyrija, a marokanski napadač je odlično primio loptu i u sprintu došao do kaznenog prostora te sa 12-13 metara pogodio bliži kut pokraj loše postavljenog vratara Borjana.

U 40. minuti Kađani su smanjili zaostatak. Po lijevom boku prošao je Sam Adekugbe i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Na putu se ispriječio Nayef Aguerd promijenio putanju lopte i pogodio bliži kut svojih vrata.

U osmini finala Hrvatska ide na prvoplasiranu reprezentaciju iz skupine E, a taj će dvoboj biti odigran u ponedjeljak, 5. prosinca. Marokanci će 6. prosinca igrati protiv drugoplasirane momčadi iz skupine E.

16 komentara

• e, moj Daliću, minjaj igrače koji meda ne mogu na vrime, nemoj se prosipat moglo nas je skupo koštat tvoje kockanje s igračima koji neznaju dat gol ni da im ga naslikaš…

• JOŠKO GVARDIOL MINISTAR OBRANE 🇭🇷 umjesto Baneta, neka smo pobijedili sa srecom, inace ovako njemacka prolazi svaku utakmici desetljecima.

• Bravo za prolaz. Sad dolazimo do mog komentara od nedavno za Livaju kad sam rekao kako taj igrač nije za velike utakmice. On može davati golove Slavenu, Šibeniku, Gorici, Istri,itd. Rekao sam također ako on napravi išta u bilo kojoj idućoj utakmici Hrvatske javno ću mu se ispričati. A Belgijom sam bio u pravu. Dolazi iduća.

• Livakovic katastrofa, Lovren se gubi, Gvardiol ministar obrane, bekovi borbeni ali fali dobrih ubacaja u 16m, Broz ko Broz moze trcat ko konj, Luka pravi kapetan,Kova dobar ali moze bolje, Perisic dobar borben kao i uvijek, Kramaric i Livaja koliko su god dobri bili protiv Kanade danas velika nula. Dalicu mjenjaj na vrime nemoj Majera cuvat za sudacku nadoknadu ranije ga ubacuj… Sve skupa dobro Lukaku nas je mogao kostat ali Gvardiol igracina. Sretno dalje Široki je uz vas..

• Možda protiv Španjolske pokušat s još jednim kreativcem-veznjakom, Ito igračem koji može trčat, mislim da je Lovro Majer taj. Kramarić mora u vrh napada jer je danas jako puno vremena i trke dao u igri obrane. Livaja nema snage, ne može trčat ni 15 minuta. To je automatski igrač manje pogotovo protiv Španjolske koja kažnjava svaku pogrešku i jako puno se kreću. Gvardiol je extra klasa, Lovrena bi trebalo zamjenit sa Šutalom ili Erlićem. Vezni red kao i uvijek jako dobar. Perišić se daje maximalno ko i Juranović i Sosa. Uglavnom, ako svi trče onda je dobro, a ako ne onda je uzalud znanje s loptom jer se i fizička sprema traži. Livaja, nažalost nije za ovaj nivo, sve zna o lopti, i može igrat jedino HNL

• Bravo za komentar u 20,14.
      Samo kako uvjeriti navijače Hajduka koji su opijeni Luvajom da je on igrač za proste momčadi kao što su Šibenik, Istra, Slaven, Gorica, itd. dok za velike mečeve Hajduka ili Hrvatske reprezentacije nije kapacitet niti će ikada biti. No, izgleda neki misle ako si faca u Splitu da možeš biti faca i u svijetu. Ne ide to tako opijeni navijači. Za velike utakmice trebaju i veliki igrači a Livaja to nije niti će to biti jer to nema u sebi.

• Borna i Gvardiol ok a ovo ostalo nula, Modrić samo nešto priča i maše rukama cijelu utakmicu, Kovačić nema snage da udari jako loptu a Perišić niti jedan put nije utrčao u slobodan prostor samo čeka ispred igrača čista nula.