Hrvatska potopila Argentinu u Rusiji!

Nakon Nigerije pala je i velika Argentina. Hrvatska je očitala lekciju Messiju i njegovima, te na najljepši mogući način izborila plasman u osminu finala Svjetskoga prvenstva. Hrvati su odigrali briljantu utakmicu, utakmicu za pamćenje i po prvi put na svjetskim prvenstvima skinuli i skalp jednoj južnoameričkoj zemlji. I to ne bilo kome nego nogometnoj velesili kakva je Argentina.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i kreirala prvu veliku priliku preko Perišića koji je zaboravljen na lijevome krilu, utrčao je u suparnički šesnaesterac i lijepo gađao suprotni kut, ali i caballero izvrsno obranio.

U 12. minuti obećavajuće proigravanje prema Messiju, međutim “čarobnjak” ostaje prekratak i Subašić kupi loptu. Minutu iza toga Mezza je dobio dobru loptu na 14 metara, uputio dosta dobar udarac, ali je Lovren to sjajno izblokirao i Argentinci su dobili samo udarac iz kuta.

Acuna je u 21. minuti uputio centaršut s lijeve strane, a lopta išla izravno na gol i pogodila gornji dio grede Subašićevoga gola. Nakon toga jedno razdoblje dosta nervozne igre s podosta čvrstih prekršaja, ali sudac Irmatov se nije odlučio već u toj fazi susreta dodjeljivati javne opomene.

Velika pogreška hrvatske obrane u 30. minuti, odnosno Lovrena pri građenju lopte, koja potom dolazi do Pereza, a ovaj promašuje gotovo prazan gol. Rebić je u 39. minuti nakon par učestalih prekršaja opravdano postao prvi igrač sa žutim kartonom, a upravo je on imao zadnju veliku priliku prvoga poluvremena kada ga je prekrasno proigrao Modrić, ali se napadač Eintrachta spetljao i na kraju od svega dogodio se samo jedan jako loš udarac s 20-ak metara.

Drugo poluvrijeme započelo je žutim kartonom za Mercada zbog prekršaja nad Rebićem, a onda je u 52. minuti Argentina preko Aguera uputila prvi udarac u okvir hrvatskoga gola, međutim nije bilo većih poteškoća za Subašića. I onda u 53. minuti pogreška vratara Caballera pri ispucavanju lopte što Rebić koristi i prekrasnim volejom pogađa za hrvatskih 1:0 protiv finalista prošloga prvenstva.

U 56. minuti Perišićev ubačaj pred gol, ali argentinski braniči nekako izbacuju loptu ispred Mandžukića u udarac iz kuta. U tim trenucima nakon vodećega zgoditka Hrvatske uslijedile su dvije argentinske izmjene, jer su umjesto Salvia i Aguera ušli Pavon i Higuain, ali je i u hrvatskim redovima umjesto strijelca Rebića ušao Kramarić.

U 64. minuti stopostotna šansa za Argentinu nakon što je Higuain proigrao Mezzu, ovaj iz blizine imao čistu priliku za gol, ali je slabo šutirao, odnosno Subašić se dobro postavio i spasio svoj gol. Rakitić u 66. minuti izvrsno mijenja stranu, a Vrsaljko prizemnom loptom pronalazi Mandžukića, ali “Mandžo” pogađa samo vanjski dio golaa.

Vrsaljko je ubrzo nakon toga postao treći hrvatski igrač s javnom opomenom nakon Rebića i Mandžukića. Sampaoli je pak sve karte već tada bacio u napad, jer je umjesto Pereza ušao Dybala kako bi se štošta pokušalo spasiti.

Dybala je u 71. minuti ušao u šesnaesterac i pokušao iskosa s desne strane, ali nije to bilo precizno. No, za razliku od njega deset minuta kasnije Luka Modrić je briljantno potegao sa više od 20 metara i velemajstorski pogodio za velikih 2:0.

Pet minuta prije kraja Otamendi je totalno izgubio živce, ali sudac umjesto crvenoga dodjeljuje mu samo žuti karton. Rakitić je izveo taj slobodnjak i uzdrmao sastav grede i vratnice a da se Caballero nije ni pomakao.

Za veličanstvenih 3:0 i potop Argentine zabio je Ivan Rakitić u 92. minuti. Prvi njegov pokušaj s vrha šesnaesterca zaustavio je Caballero, ali se lopta odbila do Kovačića koji nesebično upošljava Rakitića, a ovaj s loptom ulazi u gol i postavlja konačnih i velikih 3:0. BRAVO HRVATSKA.

NIZNY NOVGOROD – Gradski stadion. Gledatelja: 43.000. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). Utakmica 2. kola skupine D SP-a: Argentina – Hrvatska 0:3 (0:0). Strijelci: 0:1 Rebić (53), 0:2 Modrić (80), 0:3 Rakitić (90). Žuti kartoni: Mercado, Otamendi i Acuna (Argentina), Rebić, Mandžukić, Vrsaljko i Brozović (Hrvatska).

ARGENTINA (3-4-3): Caballero – Mercado, Otamendi, Tagliafico – Salvio (od 56. Pavon), Mascherano, Perez (od 68. Dybala), Acuna – Messi, Aguero (od 54. Higuain), Meza. Izbornik: Jorge Sampaoli.

HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Brozović, Rakitić – Rebić (od 57. Kramarić), Modrić, Perišić (od 82. Kovačić)- Mandžukić. Izbornik: Zlatko Dalić.