Hrvatska nakon velike drame ostala bez prvog mjesta

Hrvatska je u posljednjoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva odigrala neriješeno protiv Španjolske 22:22.

Ove dvije reprezentacije su još ranije osigurale polufinale, a danas su igrale za prvo mjesto u grupi.

Španjolcima je zbog bolje gol-razlike za prvo mjesto bio dovoljan i remi.

Bila je to tvrda utakmica od prve minute. Hrvatska je igrala sjajnu obranu, reprezentacije su se izmjenjivale u vodstvu, a Španjolska na predah odlazi s vodstvom od 12:11.

Početak drugog poluvremena pripada Španjolskoj koja u jednom trenutku odlazi na 20:14. Kada se činilo da je sve gotovo Hrvatska se nošena sjajnim navijačima vraća u utakmicu.

Dvije minute prije kraja Hrvatska je povela 22:21, Španjolci su potom izjednačili, a Duvnjak nije uspio realizirati šut za pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Hrvatske bio je Igor Karačić koji je postigao 10 pogodaka iz 12 pokušaja, ali je pred kraj utakmice ozlijedio koljeno, dok se kod Španjolske istaknuo Alex Dujshebaev koji je postigao šest pogodaka.

Portugal je u drugoj grupi izbacio Mađarsku pobjedom 34:26 iz polufinala Eura. Hrvatska će tako za finale igrati protiv boljeg iz dvoboja Norveške i Slovenije.