Hrvatska nakon preokreta slavila protiv Gruzije

Nakon što se ove subote na Rujevici pobjedom protiv Slovačke plasirala na Euro 2020.,hrvatska reprezentacija je u Puli slavila protiv Gruzije u prijateljskom susretu. Vatreni su pobijedili s 2:1.

Gruzijci su poveli u 19. minuti preko Giorgija Papunašvilija, a Hrvatska je izjednačila u 25. minuti autogolom kapetana gostiju Gurama Kašije.

U 53. minuti Ivan Perišić je udarcem glavom nakon ubačaja Josipa Juranovića doveo Hrvatsku u vodstvo.

U 80. minuti se ozlijedio Nikola Vlašić, a u 84. minuti i Juranović, a kako je izbornik Zlatko Dalić napravio svih šest izmjena, Hrvatska je utakmicu okončala sa samo devet igrača, javlja Gol.hr.

Hrvatska je na ovoj utakmici igrala bez većine igrača koji su u subotu pobjedom nad Slovačkom (3-1) u Rijeci osigurali nastup na EURU 2020.

Susret se igrao pred 5000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Sant iz Malte.

Strijelci: 0-1 Papunašvili (19), 1-1 Kašia (25-ag), 2-1 Perišić (53)