Hrvatska na korak do polufinala Davis Cupa: Dodig i Mektić slavili u paru!

Ivan Dodig i Nikola Mektić donijeli su Hrvatskoj 2:1 vodstvo protiv Kazahstana u četvrtfinalu Davis Cupa. Dodig i Mektić su u dvoboju parova u Varaždinu svladali kazahstansku kombinaciju Khabibulin/Nedovyesov sa 6:7, 6:4, 6:4, 6:2 i doveli našu Davis Cup reprezentaciju na korak do plasmana u polufinale.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda hrvatskih parova u dvobojima Davis Cupa, sedma u nizu u kojoj je sudjelovao Ivan Dodig, dok je Nikola Mektić i u svom trećem nastupu još bez poraza u paru.

Specijalisti za parove Dodig i Mektić su po prvi puta igrali zajedno i to je umnogome bio razlog gubitka prvoga seta, ali su se naši tenisači u nastavku posložili i slavili protiv uigranijeg, ali po plasmanima na ATP ljestvici puno slabijeg kazahstanskog para te odveli Hrvatsku na korak do polufinala.

Kad se “probudio” Dodig, tu je bio kraj za Kazahstan

Kazahstanci su bolje započeli dvoboj parova i već u prvom gemu Dodig je izgubio servis. Hrvatski par je uzvratio u četvrtom gemu za poravnanje 2:2, da bi već u sljedećem Dodig ponovno izgubio svoj početni udarac. Zahvaljujući ponajprije odličnoj igri Mektića u sljedećem gemu je nadoknađen zaostatak, da bi u tie-breaku Kazahstanci posve dominirali i uzeli prvi set.

Igra hrvatskog para bitno se popravila u nastavku, nakon malo sporijeg početka “probudio” se i Dodig, pa je u sljedeća dva seta hrvatski par nije niti jednom izgubio servis, te je preokrenuo na 2:1 u setovima. I drugi i treći set su Dodig i Mektić dobili sa po 6:4, u oba seta im je bio dovoljan samo po jedan break i oba puta se to dogodilo kod rezultata 1:1 u gemovima.

I u treći set je naš par ušao s breakom, opet u trećem gemu, a potvrdili su ga novim oduzimanjem servisa u za 4:1 nakon čega Kazahstanci nisu imali snage za povratak.

U polufinalu domaćini Amerikancima

U nedjelju u 14 sati prvi će na teren Marin Čilić i Mihail Kukuškin, a potom slijedi okršaj Borne Ćorića i Dmitrija Popka.

Pobjednik ovog dvoboja ide u polufinalu na boljega iz dvoboja SAD – Belgija u kojem Amerikanci vode s 2:0. Hrvatska će, ako u nedjelju očekivano potvrdi prolaz, u polufinalu biti domaćin.