Hrvatska na Euro kao drugoplasirana u skupini

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u posljednjem je kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. svladala Belgiju e sa 34-29 (16-16) u riječkoj dvorani Zamet i završila na drugom mjestu u skupini 5 s devet bodova.

Prvo mjesto je osvojila Nizozemska koja je u zadnjem kolu svladala Grčku sa 32-26. Nizozemci su također završili sa devet bodova, ali su zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima s Hrvatskom završili kao prvi, što će im donijeti mjesto u prvom “šeširu” na ždrijebu skupina, dok će Hrvatska biti u drugom.

Izabranici Gorana Perkovca dobro su započeli dvoboj protiv Belgije i u 14. minuti imali četiri pogotka prednosti (10-6). No, do kraja prvog dijela gosti su uspjeli potpuno uhvatiti priključak (16-16), javlja Hina.

Nastavak drugog dijela donio je puno bolju igru Belgije koja je u prvih deset minuta napravila 7-3 te u 40. minuti vodila sa 23-19. Hrvatska je u sljedećih pet minuta postigla isto toliko pogodaka i ponovno preuzela vodstvo (24-23).

Mateo Maraš, Filip Glavaš i Josip Šarac su nosili hrvatski napad do kraja dvoboja, uz asistenciju iskusnijih Luke Cindrića i Manuela Štrleka pa je na kraju Hrvatska slavila rezultatski uvjerljivu pobjedu 34-29.

Luka Cindrić je sa devet pogodaka bio najbolji strijelac Hrvatske. Šest golova postigao je Mateo Maraš, pet puta je mrežu pogodio Filip Glavaš, a po četiri pogotka postigli su Mario Šoštarić i Josip Šarac. Dominik Kuzmanović je u prvom poluvremenu imao šest obrana, a Filip Ivić ih je u drugom sakupio sedam.

Belgijske strijelce predvodila su četvorica igrača sa po pet golova: Hamza Hadžić, Raphael Kotters, Quinten Colman i Simon Ooms. Vratar Nick Deekens imao je 11 obrana.