Hrvatska futsal reprezentacija nemoćna protiv Rusije

Hrvatska futsal reprezentacija visoko je poražena od favorizirane reprezentacije Rusije u drugom kolu skupine C na Europskom prvenstvu u Nizozemskoj. Rezultat je bio 0:4.

Na pobjede u prvom kolu protiv Poljske, Hrvati nisu imali dovoljno snage ozbiljnije se suprostaviti reprezentaciji Rusije. A otežavajuća okolnost po Hrvatsku zbila se u drugoj minuti, kad je Matošević dobio crveni karton pa je samim time njegova reprezentacija ostala s igračem manje u rotaciji.

A samo minutu kasnije Antoshkin je doveo Ruse u vodstvo. Na 2:0 povisio je ruski Brazilac Paulinho u 12. minuti.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena treći gol za Rusiju postigao je Chishkala. U 26. minuti Antoshkin je postigao svoj drugi gol, a ruski četvrti, čime je postavio i konačan rezultat.

Ipak, ovaj poraz po Hrvatsku nije tragičan, jer je Rusija u prvom kolu s 8:1 pregazila Slovake i jedan je od najvećih favorita za naslov.

U drugoj utakmici skupine C večeras se sastaju reprezentacije Poljske i Slovačke, a u posljednjem kolu koje se igra u subotu, Hrvatska će tražiti pobjedu protiv Slovačke kojom bi sigurno osigurala drugo mjesto i plasman u četvrtfinale.

Ovisno o rezultatima Poljske protiv Slovačke i Rusije moguće je da Hrvatskoj bude dovoljan i bod.