Poluvrijeme: Danci nas šokirali u početku, Mandžukić izjednačio

Došla je i utakmica istine: Hrvatska u osmini finala u Nižnjem Novgorodu igra protiv Danske. Prvu nokaut utakmicu na SP-u nakon 20 godina.

I dok su kockasti skupinu prošli suvereno, s tri pobjede i gol razlikom 7:1, Danci su prošli s pet bodova i gol-razlikom – 2:1!?

Danski je izbornik Hareide napravio dvije promjene u odnosu na utakmicu protiv Francuske: ispali su iz prvih 11 Sisto i Larsen, a prve minute na prvenstvu u Rusiji upisat će Knudsen, piše Goal.hr. A upravo je taj debitant zaslužan za gol kojm su Danci poveli u drugoj minuti. Ubacio je Knudsen iz auta, a na pravom je mjestu nakon odbijanca bio Jorgensen .

Međutim, dvije minute kasnije, Hrvatska je sjajno odgovorila i izjednačila. Kombinirali su na desnoj strani Rebić i Vrsaljako, a lopta se odbila do Mandžukića koji je s lakoćom matirao Schmeichela.

U 12. minuti Hrvatska je imala sjajnu priliku. Jorgensen je na 18 metara srušio Rebića, slobodni udarac izveo je Perišić, ali je obrambeni blok odbacio loptu u korner. Sedam minuta kasnije, sudac Pitana je skrenuo pozornost na sebe. Strinić je sjajno ubacio, Mandžukića je povlačio Knudsen, a argentinski sudac je odlučio kako kontakt nije bio dovoljan za kazneni udarac.

Danci su u 27. minuti priredili odličnu priliku za Braithwaitea koji je izašao sam pred Subašića, ali je Suba odlično reagirao i sačuvao mrežu. Minutu kasnije, Hrvatska je imala dvije vrlo dobre šanse, prvo je Rakitić odlično pucao, a nakon odbijanca, Perišićev udarac odlazi visoko iznad vrata.

NIZNY NOVGOROD – Gradski stadion. Sudac: Nestor Pitana (Argentina). Utakmica osmine završnice SP: Hrvatska – Danska.

HRVATSKA (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić, Perišić – Mandžukić. Izbornik: Zlatko Dalić.

DANSKA (4-3-3): Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, M. Joergensen, Knudsen – Christensen, Delaney, Eriksen – Poulsen, Cornelius, Braithwaite. Izbornik: Aage Hareide.