Hrvati razvalili Španjolce za idealno otvaranje Europskog prvenstva

Hrvatski rukometaši razbili su Španjolce 39:29 na EP u SAP Areni u Mannheimu.

Impresivna igra od samog starta dovela je pomlađenu ekipu pod novim trenerom Goranom Perkovcem do pobjede od 10 golova razlike, a viceprvaci Europe izgledali su nemoćno na terenu.

Hrvatska je povela 5:1, da bi u završnici prvog poluvremena Španjolci smanjili na 18:14, ali su hrvatski rukometaši nastavili sjajni niz u nastavku, što dokazuje da su u 35. minuti imali devet golova razlike, a u 50. minuti čak 11.

U drugom poluvremenu između vratnica stao je Matej Mandić, mlada golmanska senzacija iz Ljubuškog i vratar Zagreba, koji je pokazao zašto se o njemu toliko priča.

Igračem utakmice proglašen je Ivan Martinović koji je upisao osam pogodaka i jednu asistenciju, no zaista je teško bilo odabrati heroja ovoga susreta s obzirom na borbenost i uigranost koju su pokazali.

Sljedeću utakmicu Hrvati igraju protiv Austrije u nedjelju, 14. siječnja od 20:30 satidok ih u utorak, 16. siječnja od 18:00 sati čeka Rumunjska.

EP 2024. u rukometu: Pogledajte raspored utakmica Hrvatske i BiH