Hrvati odveli Vardar u finale rukometne Lige prvaka s PSG-om

Sjajne su bile današnje utakmice poluzavršnice Lige prvaka za rukometaše u njemačkom Kölnu, a veliko finale, koje nas očekuje u nedjelju od 18 sati, izborili su PSG i Vardar.

Francuzi su bili blagi favorit protiv Veszsprema, a na kraju su slavili s minimalnih 27:26. Na poluvremenu je bilo neodlučenih 11:11, međutim u nastavku su Parižani uglavnom imali prednost, premda su Mađari imali zadnji napad za izjednačenje i eventualni produžetak, ali ga nisu izborili.

Nijemac Uwe Gensheimer i Danac Mikkel Hansen s po 7 pogodaka predvodili su pobjedničku momčad u ovom susretu, dok je Laszlo Nagy za poražene postigao 6, a Gašper Marguč 5 pogodaka.

Drugo polufinale ponudilo je još veća uzbuđenja, a golom Luke Cindrića u zadnjoj sekundi Makedonci su slavili sa 26:25 i tako izborili svoj prvi finale za kontinentalnog prvaka.

Minimalnu prednost od 13:12 makedonski prvak je imao na poluvremenu, a suparnici su se u nastavku izmjenjivali u vodstvu. Briljirao je Ivan Čupić sa sedam golova iz isto toliko pokušaja, a sedam golova zabio je i Alex Dujshebaev, dok je na suprotnoj strani najbolji bio Kiril Lazarov sa 6 golova.

Cindrić je zabio ukupno tri gola, međutim u završnih desetak minuta preuzimao je odgovornost na sebe, kao i u tom zadnjem napadu, pa se zapravo on prometnuo u najvećega junaka utakmice, dok je Igor Karačić u slavlju Vardara pridodao dva gola.