Hrvati dobri na legendarnoj stazi, Zubčić i Vidović osvojili nove bodove

Filip Zubčić bio je 15., a Matej Vidović 22. u slalomskoj utrci u Chamonixu. Tako su osvojili nove bodove u Svjetskom kupu.

Zubčić je imao 1.38, a Vidović 1.80 sekundi lošije vrijeme od pobjednika Clementa Noela. Istok Rodeš je u prvoj vožnji bio prespor, a Samuel Kolega je izletio sa staze.

Najbolji hrvatski skijaš je osvojio 16 bodova i tako u slalomu ove sezone ima 84 boda za 25. mjesto. Vidović je osvojio devet bodova, čime je došao do ukupno 31 boda u disciplini. Uspjehom u Chamonixu skočio je za dva mjesta u slalomskom poretku i sada je 33.

U ukupnom poretku Zubčić je s ovih 16 bodova napredovao za jedno mjesto i sada je s 462 boda šesti u poretku za Veliki globus. Vodeći Alexis Pinturault ima 860 bodova.

Zubčić je prvu vožnju završio s 1.35 sekundi zaostatka iza vodećeg Schwarza. Najbolji slalomaš ove sezone u prvoj vožnji vodio je s vremenom 50.70. Vidović je bio senzacionalan na 23. mjestu s 2.01 zaostatka jer je krenuo tek 42. po snijegu i magli.

Prvu vožnju na kultnom skijalištu obilježili su jako teški vremenski te uvjeti na stazi. U prvom dijelu prvog laufa padao je gust i mokar snijeg, a zatim se nad stazu spustila gusta magla.

Zubčić se posebno radovao nastavku jer je za drugi lauf stazu postavio njegov trener Marko Šuman. Najbolji hrvatski skijaš sjajno je vozio gornji i srednji dio staze. Na prvom prolaznom vremenu imao je 0.40 prednosti, dok je na drugom bio 11 stotinki brži od Aernija. Na kraju je prosuo prednost i ciljnom ravninom prošao vidno razočaran lošom završnicom, prenosi Index.

Vidović je u drugu vožnju krenuo kao osmi i na kraju u drugoj utrci ove sezone, na kojoj je izborio drugu vožnju, osigurao i bodove.

Hrvatski skijaši u nedjelju na istom mjestu imaju priliku ponoviti uspjeh.