Hrkać: Dizali smo se i postigli zaslužujući gol • Jusufbegović: Nije izgubila slabija momčad

Široki je na Pecari pobijedio (1:0) mostarski Velež – izravnog konkurenta u borbi za Europu.

Pomoćni trener Širokog Vlado Hrkać bio je zadovoljan nakon utakmice i čestitao je cijeloj svojoj ekipi posebno naglasivši rezervne igrače.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta dobro, dosta kvalitetno, imali smo malo lošiji završetak unutar šesnaest metara. Velež je dobra ekipa, u drugom poluvremenu, tih prvih deset minuta su nas malo uzeli, uspjeli smo se obraniti i poslije tih 10-15 minuta smo se dizali i postigli zaslužujući gol, kazao je za Arenu Sport popularni Duce svojim ”puknutim” glasom nakon utakmice u kojoj je mijenjao suspendiranog Ivicu Barbarića.

Čestitam Veležu na ovoj polusezoni, dobro su se digli i dobro rade. Možda je to malo manjak rotacije, imali su neke ozljede i mi smo to iskoristili, dodao je Hrkać i zaključio da se neće predati na Koševu protiv Sarajeva već sljedećeg vikenda.

Trener mostarske momčadi Nedim Jusufbegović momčadi smatra da •, ali čestitao je Širokom na pobjedi i kazao da negdje sigurno postoji uzrok poraza njegove ekipe.

Malo smo lošije ušli u utakmicu, a kasnije smo uspostavili kontrolu u kojoj smo imali dosta tehničkih grešaka i forsiranih pasova, ali smatram da Široki nije ništa imao. Plan je bio da u drugo poluvrijeme uđemo agresivnije da malo slobodnije i hrabrije igramo.

Takva igra donijela nam je apsolutnu kontrolu i dominaciju na terenu kroz posjed lopte, kreirali smo dvije-tri jako kvalitetne prilike. I kad imamo čovjeka manje, ponovno pravimo grešku, nešto slično kao protiv Zrinjskog, i primamo pogodak.

Bilo me je strah zapravo da Široki iz prvog udarca prema golu povede, s obzirom na prilike koje smo imali, a to se nažalost i dogodilo. Kasnije nismo imali snage, nisu nam ni rezerve donijele neku spektakularno energiju i uglavnom čestitam Širokom na zasluženoj pobjedi, kazao je za Arenu Sport nakon utakmice trener Veleža Nedim Jusufbegović.