HRK Široki savladao RK Izviđač 2

Rukometaši Širokog pobijedili su Izviđač 32:33 (19:13) u derbi susretu 4. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom.

Druga momčad premijerligaškog Izviđača odlično je otvorila utakmicu serijom 8:0, no Širokobriježani su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak na 19:13.

U nastavku susreta Široki je dugo sustizao zaostatak, no uporni izabranici trenera Mihovila Bilaća uspjeli su u posljednjim minutama izjednačiti na 30:30 te su u uzbudljivoj završnici uspjeli doći do pobjede od 32:33.

Mate Marušić ponovno je bio najbolji u redovima Širokog, a ovoga puta postigao je 11 pogodaka dok je Petar Šušak postigao 7 pogodaka. Pavlović sa 7 pogodaka bio je najučinkovitiji u redovima Ljubušaka.

S obzirom da je HRK Široki u trećem kolu bio slobodna momčad, nakon četiri kola imaju maksimalne tri pobjede i zauzimaju prvo mjesto s gol-razlikom +23.

Inače, utakmica s Izviđačom trebala se igrati u dvorani Pecara u Širokom Brijegu, no zbog zauzetosti dvorane u posljednji trenutak došlo je do zamjene domaćinstva.