HNL: Remi na Poljudu, Dinamo povećao prednost

U dva nedjeljna susreta 12. kola Prve HNL Hajduk i Rijeka su na praznom Poljudu igrali 1:1 (1:0), dok je Dinamo kao gost u Koprivnici svladao Slaven Belupo s 2:0 (0:0).

Na Poljudu su oba gola postignuta iz kaznenih udaraca, Hajduk je poveo preko Saida (28 – 11m), a poravnao je Gorgon (50 – 11m).

Bila je ovo prva od četiri utakmice bez gledatelja na Poljudu s koliko Hajduk kažnjen zbog ponašanja navijača tijekom susreta protiv Dinama.

Sedmi Hajduk sada se bodovno izjednačio sa šestim Slavenom Belupom, oba sastava imaju po 12 bodova, dok je Rijeka peta sa 18 bodova, četiri manje od četvrte Gorice.

Dinamo je do pobjede kojom je povećao svoju prednost na vrhu ljestvice ispred druge Lokomotive na pet, a ispred trećeg Osijeka na šest bodova stigao golovima u posljednjoj četvrtini utakmice.

Prvi gol postigao je Budimir u 70. minuti kada je glavom iz blizine zatresao mrežu nakon odličnog ubacivanja Kadziora s desne strane, dok je konačni rezultat postavio upravo Kadzior u 88. minuti nakon nesebičnog dodavanja Olma.

Vodeći Dinamo je s nova tri boda stigao do učinka od 30 bodova i tako povećao svoju prednosti ispred druge Lokomotive na pet, a ispred trećeg Osijeka na šest bodova.