Hladan tuš za Sarajevo: Velež slavio na gostovanju

Nogometaši Veleža pobijedili su ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 na stadionu u Doboju kod Kaknja u 22. kolu m:tel Premijer lige BiH.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu i stvaralo prilike, no Velež se uspio osloboditi pritiska i uspostaviti ravnotežu u igri.

U drugom poluvremenu, Oliveira je imao dvije dobre prilike, ali golman Veleža je sjajno intervenirao.

U 74. minuti dogodio se hladan tuš za navijače Sarajeva kada je golman Šahinović pogriješio pri hvatanju lopte, a ona se nakon kontakta s Martinovićem odbila u mrežu. Sarajevo je krenulo po izjednačenje, no Veležova obrana je bila neprobojna pa je ostalo konačnih 1:0.

Trenutno se Velež nalazi na petom mjestu u Premijer ligi BiH, a od šestoplasiranog Sarajeva ima četiri boda više.