Hladan tuš na Poljudu: Roce šokirao 20.000 navijača i donio Istri pobjedu!

Hajduk nije uspio prenijeti pozitivno navijačko ozračje na teren te je poražen pred 20.000 navijača na Poljudu od Istre…

U utakmici 12. kola HNL-a Hajduk je poražen od Istre 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Roce.

Istra nikada nije igrala u ovakvom ozračju, ali nije bila impresionirana. Na Poljudu je izgledalo kao da se igra derbi, a ne sasvim obična ligaška utakmica.

[youtube id=”SopABbFPba4″ width=”600″ height=”350″]

Igrači Hajduka su na travnjak izašli s transparentom “vi ste Hajduk”, okretali ga prema cijelom stadionu, a sa zvučnika se čula Cocina “kad umrem, umotan u bilo, na Poljud donesite mi tilo”.

Prvo poluvrijeme ponudilo je pregršt prilika, a među najzaposlenijima je bio vratar Istre Prskalo. Najviše se ispromašivao Andrijašević koji je u nekoliko navrata mogao matirati gostujućeg vratara. Odličnu priliku imao je i Roce, no Blažević je spriječio čisti pogodak.

[youtube id=”NHn6K7SQFj8″ width=”600″ height=”350″]

Nastavak je ponudio slab Hajduk, a Križman je u 74. minuti imao najbolju prigodu. Prošao je Maloču i Milovića, no kada je trebao biti koncentriran nije uspio svladati Blaževića. U 78. minuti Maglici je odličnu prigodu obranio Prskalo. A onda šok u Poljudu, Križman je u 80. minuti izveo slobodni udarac, Blažević obranio, a Roce odbijanac pospremio u mrežu.

[youtube id=”NhYtct8-WaI” width=”600″ height=”350″]

U finišu je isključen i Igor Pamić, njegovi igrači glumili su ozljedu, a Hajduk nije želio zaustaviti igru, pa je trener Istre pjenio prema Krstičeviću. Bijeli su stihijski napadali, bez učinka, pognutih glava napustili su travnjak, nije tu bilo kvalitete, koja bi dostigla Istru. (Agencija VLM)