HFC Zrinjski u Gračanici osvojio Kup BiH

Uzvratni susret finala Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu za sezonu 2018/19. u kojem su se sastali Kaskada i Zrinjski odigran je u srijedu navečer u Gračanici, a kao pobjednik izašla je momčad Zrinjskog.

Gosti su u Gračanicu došli s prednošću od 2:0 iz prve utakmice te se ispostavilo da im je to dovoljno za osvajanje trofeja.

Kaskada je ovaj put pobijedila sa 4:2, ali je zbog golova u gostima ekipa Zrinjskog podigla pehar namijenjen pobjedniku Kupa.

Zrinjski je došao do prednosti u 16′ golom Josipa Sesara iz deseterca, a u istoj minuti Kaskada preko Abdulaha Hamidovića izjednačuje rezultat. Do kraja prvog poluvremena domaća momčad postiže još tri pogotka preko Ibrahima Husejnovića (18′ deseterac), Emira Milanovića (18′) i Adela Demirovića (20′).

Gosti su u nastojanju da nadoknade zaostatak veći dio drugog poluvremena igrali s golman-igračem što im se isplatilo u 34′ kada Ivan Ivanković postiže gol vrijedan naslova u Kupu.

Nakon utakmice trener u stručnom stožeru Zrinjskog Vladimir Vladisavljević je izjavio da je ovo bila vrlo teška i zahtjevna utakmica.

Nakon našeg vodstva protivnik je uzvratio sa četiri gola i bili smo u šoku, ali uspjeli smo da se vratimo u drugom poluvremenu. Čestitam svoojoj momčadi na trofeju, ali i domaćinu na fer i korektnoj igri. Sve je večeras bilo na visokoj razini, od kvalitete utakmice, do atmosfere na tribinama. Potrebno nam je više ovakvih utakmica kako bi futsal u našoj zemlji išao naprijed. Mi se sada okrećemo pripremama za play off gdje imamo visoke ambicije, rekao je Vlaisavljević.