Hezonja protiv Šarića oduševio s dva genijalna poteza

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja napokon uživa veliko povjerenje trenera Franka Vogela. Nakon par mjeseci provedenih na klupi i minuta koje je dobivao na kapaljku, Hezonja je doživio preporod. Iz utakmice u utakmicu igra sve bolje u dresu Magica i jedan je od ključnih igrača momčadi s Floride.

Prije nekoliko mjeseci Dubrovčanin je bio zacementiran na klupi, a nerijetko ga je trener Vogel držao i izvan momčadi te je pripremao teren za eventualnu trampu u koju bi bio uključen hrvatski reprezentativac. Trener mu nije vjerovao, momčad u Marija nije imala povjerenja, a on je sve više gubio samopouzdanje. Odlazak iz Orlanda bio je izgledan.

A onda čudo. Nevjerojatna transformacija Marija Hezonje. Od početka siječnja hrvatski košarkaš prometnuo se u jednog od najboljih igrača Magica, a samo u veljači na prosjeku je od skoro 17 poena na utakmici.

Noćas je Magic gostovao kod Philadelphije i realno nije imao previše izgleda protiv momčadi koja je u strašnoj formi. Jedna od najslabijih momčadi lige stigla je u goste ekipi koja uoči ove utakmice šest susreta nije znala za poraz i na dobrom je putu da nakon dugo godina izbori doigravanje. Joel Embiid, Ben Simmons i Dario Šarić bili su prejaki za Orlando, slavili su 116:105, no veseli igra Marija Hezonje koji je ponovno pokazao da se u njemu krije vrhunski potencijal i izvrstan materijal za kvalitetnog NBA igrača.

Hezonja je na parketu proveo 25 minuta, a za to vrijeme ubacio je 13 poena uz šut iz igre 4-10 (trice 1-2, slobodna bacanja 4-4), imao je dva skoka, dvije asistencije, tri ukradene lopte te jednu blokadu, piše index.hr.

U trećoj i četvrtoj četvrtini, kad su Sixersi otišli na preko 20 razlike, jedino je Hezonja pokazivao želju da nešto pokuša napraviti. Trudio se, pokazivao je agresivnost, čak je i jurišao na protivnički koš, što mu i nije inače uža specijalnost (Hezonja ove sezone u prosjeku šutira samo jedno bacanje po utakmici i u klubu mu upravo zamjeraju činjenicu da se uglavnom oslanja na šut, a ne pokazuje volju kako bi napadao protivnički obruč).

Uz jako dobru partiju Dubrovčanin je bio i akter dvaju možda i najatraktivnijih poteza na utakmici. Najprije je nemilosrdno odvalio “bananu” Belinelliju, da bi u završnim trenucima utakmice ukrao loptu pa projurio kroz obranu Sixersa i fenomenalno zakucao u stilu Tonija Kukoča iz njegovih najboljih dana.