Hezonja dvoznamenkast u porazu Portlanda, Šarićevi Sunsi i dalje neumoljivo gaze

Portland Trail Blazersi poraženi su na gostovanju kod Golden State Warriorsa, uz dvoznamenkast učinak Marija Hezonje. Phoenix Sunsi nanijeli su prvi poraz Philadelphia 76ersima na krilima Devina Bookera.

Phoenix Sunsi nastavljaju s odličnim ulaskom u sezonu, a danas su nanijeli prvi poraz Philadelphia 76ersima ove sezone. Na domaćem parketu slavili su sa 114:109, piše Sportnet.rtl.hr.

Domaćin je susret prelomio u samoj završnici susreta. Iako je vodio 100:93, Al Horford vraća goste do izjednačenja. Igralo se tada koš za koš, a na krilima sjajnog Devina Bookera i Kellyja Oubrea Jr., Sunsi su prelomili dvoboj u svoju korist.

Booker je susret zaključio s 40 poena te tako došao do 6003 koša u karijeri, postavši osmi najmlađi igrač koji je stigao do te brojke. Ricky Rubio dodao je 21 poen i deset asistencija. Dario Šarić susret je zaključio s pet poena, šest skokova i jednom asistencijom za 25 minuta na terenu (1/3 za dva, 1/3 za tricu).

Al Horford s 32 poena i pet skokova te Tobias Harris s 24 koša i deset skokova bili su najbolji kod Sixersa.

Golden State Warriorsi upisali su drugu pobjedu sezone, i to protiv Portland Trail Blazersa na domaćem terenu sa 127:118. Sve je bilo više-manje izjednačeno do završnih šest i pol minuta kada Warriorsi rade seriju od 12:0 te dolaze do vodstva 111:99. Do isteka vremena Blazersi se nisu uspjeli oporaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Eric Paschall s 36 poena i 13 skokova, dok je Ky Bowman dodao 19 koševa i osam skokova.

U dresu Blazersa Damian Lillard ubacio je 39 poena, dok je Hassan Whiteside dodao 22 koša i 11 skokova. Mario Hezonja ubacio je 11 poena (1/1 za dva, 3/5 za tricu) čemu je dodao pet skokova za nešto manje od 26 minuta na terenu.