Hertha nadigrala gradskog rivala, raspoloženi Ibišević

Nogometaši Herthe ostvarili su i drugu uvjerljivu pobjedu u povratku njemačke Bundeslige, nakon što su u berlinskom derbiju pred praznim tribinama Olimpijskog stadiona svladali Union Berlin s 4-0 (0-0).

Prva utakmica 27. kola njemačkog prvenstva bila je bez pogodaka do 51. minute, a onda su domaći igrači u razmaku od deset minuta čak triput zatresli mrežu.

U 51. minuti je 35-godišnji kapetan Herthe Vedad Ibišević doveo svoju momčad u vodstvo pogotkom glavom na ubačaj Marvina Plattenhardta. U sljedeća dva pogotka Ibišević je sudjelovao kao asistent. U 52. minuti je odličnim dodavanjem izbacio Belgijca Lukebakija koji je zaobišao vratara i pogodio nebranjenu mrežu.

U 62. minuti Ibišević je spustio loptu za Brazilca Cunhu, a ovaj je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostota pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 glavom je postavio Belgijac Boyata, nakon ubačaja iz kuta Plattenhardta.

Hertha je ovom pobjedom došla do 34 boda i probila se na 10. mjesto, dok je Union Berlin s 30 bodova ostao na 12. poziciji. Vodeći Bayern ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Treća je Borussia Moenchengladbach s 52 boda, a četvrti RB Leipzig ima 51 bod.

U subotu je na rasporedu pet od osam preostalih utakmica 27. kola, a sastaju se: Borussia Moenchengladbach – Bayer, Freiburg – Werder, Paderborn – Hoffenheim, Wolfsburg – Borussia Dortmund (sve u 15:30 sati) i Bayern – Eintracht (18:30).