Hercegovina uvjerljiva protiv Brotnja

Hercegovina je pobijedila Brotnjo 5:2 u susretu 13. kola Premijer futsal lige BiH igranom u subotu navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Širokobriježani su ovom pobjedom došli na četvrto mjesto s 20 bodova, koje vodi u play off odnosno doigravanje za prvaka BiH.

Čitlučka momčad ostaje na sedmom mjestu s 14 bodova te ih čeka teška borba za šesto mjesto – posljednje koje vodi u play off. Inače, četiri posljednje momčadi igrat će play out u kojem će dvije momčadi kroz dvomeč izboriti ostanak u ligi.

Zvonimir Vukoja doveo je Hercegovinu u vodstvo već u 3. minuti. Deset minuta kasnije domaći su vodili 2:0, a Marko Džida u 13. minuti postigao je autogol. Na 3:0 povisio je kapetan Mario Mikulić pogotkom u 24. minuti. te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Pogledajte impresivnu akciju Hercegovine okrunjenu golčinom

Odmah u prvoj minuti nastavka Darko Ivanković postiže pogodak za Brotnjo te smanjuje na 3:1. Već u 33. minuti Ante Grbešić postiže pogodak za 4:1, a za velikih 5:1 u 39. minuti strijelac je bio Dragan-Edi Marić. Poraz svoje momčadi ublažio je u posljednjoj minuti susreta Darko Raguž.

U 14. kolu, koje je na rasporedu sljedećega vikenda, Hercegovina gostuje u Bijeljini kod prvoplasiranog Radnika. Ove ekipe sastat će se i 22. veljače na Pecari u utakmici četvrtfinala Kupa BiH.