Hercegovina ostvarila jako važnu pobjedu

U sklopu 15. kola Premijer futsal lige BiH, Hercegovina je slavila protiv Doboja rezultatom 5:4.

Ovom pobjedom Širokobriježani su gotovo pa osigurali svoje mjesto u doigravanju.

Utakmicu je odlično otvorio David Barbarić koji je prvo golom, a onda i asistencijom za Antu Grebešića donio Hercegovini 2:0.

Pogledajte prvi gol.

Nije se ni krenulo s centra, a već je pao drugi gol za domaćina.

Ponovno dobitna kombinacija su bili Barbarić i Grbešić, ovaj put za 3:0.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 3:1. Za goste je pogodak postigao Vladimir Džombić.

Dobro otvaranje gostiju u drugom poluvremenu i pogodak Vladimira Džombića za 3:2 dovodi utakmicu u neizvjesnost. Nakon mnoštva čvrstih duela i mirovanja mreža pojavljuje se Anđel Čolak i nakon kornera s desetak metara para gostujuću mrežu za 4:2. Gosti nisu odustali od igre golman-igrač te nakon jedne greške Anđel Čolak koristi priliku i vrhunskim pogotkom preko cijelog terena diže prednost na 5:2.

Nakon tog pogotka Hercegovina također kreće s golmanom-igračem što gosti koriste i s dva gola smanjuju rezultat na 5:4.

MNK Hercegovina je ipak smireno privela utakmicu kraju i osvojila najvažnija tri boda ove sezone.

U narednom kolu malonogometaši Hercegovine gostuju u Banja Luci gdje će igrati protiv ekipe KMF Policajac.