“Hat-trick” Firmina za fantastični preokret Liverpoola

U derbiju 20. kola engleske Premier lige Liverpool je na Anfieldu deklasirao Arsenal s 5:1 i u sjajnom raspoloženju nakon devet uzastopnih pobjeda u četvrtak ide u goste branitelju naslova Manchester Cityju.

Bit će to derbi koji bi mogao “prelomiti” prvenstvo, jer Redsi uoči njega imaju devet bodova prednosti. Ako nastave pobjednički niz i u Manchesteru, upišu 10. uzastopnu ligašku pobjedu i steknu 12 bodova prednosti na vrhu, teško je očekivati će ih netko prestići do kraja, piše HRT Sport.

Izjednačio je već u 14. minuti Firmino nakon što je Lichtsteiner pogodio suigrača i lopta se odbila prema golu, a isti je igrač dvije minute kasnije oduzeo loptu Torreiri i odmah nezaustavljivo krenuo prema golu. S dva sjajna “lažnjaka” izbacio je kompletnu obranu Arsenala, koja je od nemoći padala po travnjaku, te je s 14 metara rutinski pogodio za potpuni preokret i vodstvo domaćina 2:1.

U 32. minuti Robertson je dugom loptom pronašao Salaha, a ovaj prosljeđuje Maneu na drugu stativu. Senegalac je zakucao za 3:1. Ako je netko pomislio da se Kloppova momčad ispucala u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena došao je demantij – Sokratis je srušio Salaha u kaznenom prostoru, a Egipćanin je iz kaznenog udarca siguran za 4:1. Nevjerojatan i brutalan odgovor Liverpoola na Arsenalov izazov i rani pogodak.

No to nije sve, golijada je nastavljena i u drugom poluvremenu. U 53. minuti Kolašinac je napravio prekršaj za kazneni udarac na Lovrenu, a Firmino u 65. minuti vrlo smireno s bijele točke šalje Lena u krivu stranu i pogađa za svoj “hat-trick” i ukupnih 5:1.