Harry Kane s dva gola u tri minute potopio Leicester

Londonski Tottenham na svom je stadionu slavio s 3-0 (3-0) protiv Leicestera u dvoboju 37. kola engleske Premier lige, čime su Spursi privremeno zasjeli na šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, a Leicester je kompromitirao svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

Za goste je već u 6. minuti loše počelo, kad je Justin nakon udarca Sona promijenio smjer lopti i prevario svog vratara.

Pobjedu Tottenhama “zacementirao” je Harry Kane s dva pogotka u tri minute. U 37. minuti je iskoristio odlično dodavanje Lucasa, a u 40. minuti je iznimno preciznim udarcem unutar kaznenog prostora, iskosa s lijeve strane, pogodio uz samu vratnicu suprotnog kuta gola.

Tottenham se s 58 bodova privremeno probio na šesto mjesto koje donosi plasman u kvalifikacije Europske lige, a Leicester je sa 62 boda ostao na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka. No, Manchester United na petom mjestu takođe ima 62 boda i utakmicu manje. Leicesteru je ostao dvoboj upravo protiv Uniteda u zadnjem kolu, a “crveni vragovi” još imaju i utakmicu 37. kola, u kojoj će u srijedu ugostiti West Ham.

U ranije odigranom nedjeljnom dvoboju nogometaši Southamptona slavili sa 2-0 (1-0) na gostovanju kod Bournemoutha, čime je domaća momčad izgubila gotovo sve izglede za ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa.

Danny Ings je u 41. minuti postigao vodeći pogodak za Southampton, a istom je igraču u 59. minuti domaći vratar Ramsdale obranio kazneni udarac. U sučevom dodatku Bournemouth je postigao izjednačujući pogodak, ali je na intervenciju VAR-a gol poništen zbog zaleđa. U osmoj minuti sučevog dodatka Che Adams je zapečatio pobjedu Southamptona.

S 49 bodova Southampton je na 11. mjestu, dok je Bournemouth ostao na 31 bodu i na 18. poziciji, uz tri boda zaostatka za Watfordom, prvim klubom iznad zone ispadanja. Watford pritom ima i utakmicu manje.