Harden i Netsi slomili Sunse najvećim preokretom u povijesti, fanovi zazivali Šarića

Phoenix Sunsi imali su 24 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali James Harden odveo je Brooklyn Netse do velikog preokreta i pobjede 128:124.

Na odmoru je Phoenix imao 21 razlike, a to je najveći zaostatak koji su Netsi nadoknadili u drugom poluvremenu od priključivanja NBA ligi 1976. godine.

Dario Šarić proveo je u igri samo 13 i pol minuta te postigao osam poena (šut 2/5, slobodna bacanja 4/4) uz dvije osvojene lopte, po jedan skok i asistenciju.

No u kratkom razdoblju na parketu ostavio je jako dobar dojam te su navijači Sunsa zazivali njegov povratak u završnici jer je centar DeAndre Ayton izgledao izgubljeno u obrani od niske postave gostiju.

Harden je bio središnja figura utakmice na kojoj su Netsi bili bez preostala dva superstara Kevina Duranta i Kyrieja Irvinga. Zabio je 38 poena, najviše od dolaska u Netse, uz sedam skokova i 11 asistencija, a Joe Harris zabio je 22 uz četiri trice, kojima se probio na drugo mjesto na vječnoj klupskoj ljestvici preskočivši Kerryja Kittlesa.

Netsima je ovo četvrta uzastopna pobjeda kojom su preskočili Milwaukee Buckse na drugom mjestu Istoka s omjerom 18-12, a Sunsi su prekinuli niz od šest pobjeda te s omjerom 17-10 drže peto mjesto na Zapadu.

Briljantni Jokić zabio skoro polovicu koševa Nuggetsa

Nikola Jokić treći je put ove sezone premašio 40 koševa, ali to nije bilo dovoljno njegovim Denver Nuggetsima protiv Bostona, koji je u gostima slavio 112:99.

Srpski centar u prvoj je četvrtini zabio 15 koševa bez promašaja, a završio je s 43 poena (šut 16/23, trice 3/5, slobodna bacanja 8/8), šest skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom.

Ovo je tek druga od 27 ovosezonskih utakmica u kojima Jokić nije ostvario double-double, odnosno ostao je na jednoznamenkastom broju skokova i asistencija.

Jokić ponovno nije imao adekvatnu pomoć da odvede Nuggetse do pobjede. Jamal Murray je zabio 25 poena, ali je izgubio čak devet lopti, zbog čega je na sebe preuzeo krivnju za poraz. Osim njih dvoznamenkast je bio samo Argentinac Facundo Campazzo koji je u prvom startu NBA karijere postigao 15 koševa uz osam asistencija, prenosi Index.

Celticse su do pobjede prevodili Jaylen Brown s 27, Jayson Tatum s 21 i Kemba Walker sa 17 koševa.

Ovom je pobjedom Boston na izjednačenom Istoku skočio na četvrto mjesto s omjerom 14-13, a Denver je prvim porazom nakon tri pobjede pao na sedmo mjesto Zapada s omjerom 15-12.