Hajduk ”tricom” ispratio Šibenik, oprostio se Danijel Subašić

U dvoboju posljednjeg 36. kola HNL-a i u reprizi finala ovosezonskog Kupa, nogometaši Hajduka na svom su Poljudu svladali Šibenik 3-0.

U finalu Kupa Hajduk je slavio 2-0, dok je ovaj put bio još uvjerljiviji. Sve golove Splićani su dali u drugom poluvremenu, a strijelci su bili mladi, 17-godišnji Roko Brajković u 54., Jan Mlakar u 64. i Yassine Benrahou u 77. minuti.

Hajduk je sezonu okončao tako što ni jedan pogodak nije primio u posljednjih osam utakmica, sedam u prvenstvu i jednu u Kupu.

U ovom susretu od nogometa se oprostio 39-godišnji Danijel Subašić, legendarni vratar hrvatske reprezentacije koji je svojim sjajnim obranama bio jedan od ključnih igrača Hrvatske na putu prema srebru 2018. godine, na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Subašić je ranije u karijeri bio u Hajduku od 2008. do 2012. godine, dok je u drugom navratu u splitskom klubu boravio od 2021. godine.

Velikim i dugotrajnim pljeskom u 24. minuti nagrađen je Subašić koji je počeo utakmicu protiv Šibenika te je u tom trenutku napustio poljudski travnjak i po posljednji put kao vratar pozdravio navijače.