Hajduk preokretom slavio kod Dinama

Počela je nova sezona HNL-a, a na premijeri prvenstva i u najvećem hrvatskom derbiju nogometaši Hajduka su nakon preokreta, na maksimirskom stadionu, svladali Dinamo 2-1 (0-1).

Dinamo je poveo u 35. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. Preokret je uslijedio u nastavku susreta.

Marko Livaja je izjednačio u 74. minuti, dok je Rokas Pukštas u 93. zabio za 2-1 i pobjedu Hajduka koji je time uzvratio velikom rivalu na porazu prošlog vikenda kada je Dinamo s 1-0 pobijedio u Superkup dvoboju, javlja Hina.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu te se nije dugo trebalo čekati na prvi opasan udarac prema splitskim vratima. Martin Baturina je u petoj minuti dobro ciljao s 17-18 metara, ali je vratar Hajduka Lučić odbio loptu u korner.

Nakon uvodnog pritiska aktualnog prvaka Dinama gosti iz Splita su se oslobodili iz tog obruča te su i oni počeli prijetiti. Prvo je glavom pokušao Mlakar, a potom je slab udarac uputio Benrahou.

Nakon što je Livaković sjajno obranio udarac splitskog pojačanja Odjidja-Ofoea u 86. minuti, Hajduk je pogodak vrijedan tri boda dao u 93. minuti. Nakon kornera odlično je reagirao Rokas Pukštas i zakucao loptu u mrežu za slavlje Splićana.

U subotu od 18.45 sati na Rujevici igraju Rijeka i Rudeš, dok će se u 21 sat sastati Osijek i Slaven Belupo na otvaranju novog stadiona, Opus Arene. U nedjelju od 18.45 sati igraju Gorica i Varaždin te od 21 sat u posljednjem dvoboju prvog kola Lokomotiva i Istra 1961.

HNL, 1. kolo:

Dinamo – Hajduk 1-2 (Petković 35 / Livaja 74, Pukštas 90+3)

45 komentara

• Korner iz kojeg je Hajduk dao gol nije trebao biti jer je bio ofsajd. To je glupo kod VARa. Ne dao Bog da je Dinamo dao lopovski gol u 93. min. Slušali bi Splićane cijelu godinu.

• Ljudi moji pišete gluposti sve i svašta samo ono bitno ne,drugom golu Hajduka je prethodilo zaleđe livaje barem metar,a taj livaja je trebao biti isključen u 53 minuti u 47 minuti u kontru je s leđa srušio ristovskog za žuti ali hajdukov pajač kao i uvijek slijep i gluh i 53 minuta livaja pravi prekršaj opet ristovski i onda napuca loptu na južnu tribinu za drugi žuti tj.crveni karton a sudac voli livaju i hajduk vjerovatno i titu

• Kmekmekmek, dupelizci purgerski. A nije offside kod dinamova hajduka, ivanuseca nitko vidino nije.. uzjebice mamiceve

• Pratim Hrvatske mainstrim medije,imao podijeljeni kod gola pukštasa ,čisto zaleđe livaje barem metar sudac u ravnini i ne vidi ,neki spominju neki kao penal za hajduk ,smijurija ,a nitko ne spominje čisti crveni karton je trebao dobiti livaja u 52 minuti ,u 47 minuti kontra Dinama Livaja sa leđa ruši ristovskog ,sudac svira prekršaj a morao je dobiti ovaj žuti karton,ko suza 3-4 minute poslije prekršaj livaje opet Ristovski sudac svira prekršaj a livaja napuca loptu na južnu tribinu ,drugi žuti ,crveni to nitko ne vidi a svi vidoviti ,mediji i politika debelo za ljevičarski hajduk ,a šumeća tableta (,Šimić)cirkus kao i smiješni Bišćan ,promotrite ova dva detalja ,a zaleđe isto mediji počeli sprdati ,neviđeno

• Igra Hajduka puno losija nego u super kupu ali uz malo srece i zasluzili su.U super kupu nisu zasluzili da izgube a veceras nisu zasluzili da dobiju.Hajduk moze biti potpuno ravnopravan Dinamu.Dinamo nema trenera.Hajduk ima super trenera.Neka se ujutro javi ono zagrizeni bjesni sto laje na mene.Kako ja kazem tako je.Sad ti kazem k nozi..Jer si bas taj..Pogledao sam Hajduka u super kupu i odma kazao da mogu biti uz rame sa dinamom i mozda
    uzet titulu.Dinamo ima loseg trenera i on nije za Dinamo.

• Oho , kolega prešo sa bh lige na HNL. Toje onda značilo da više nećeš pisati više o Širokom. Sada je znači došlo vrime dase blati dinamo umisto Širokog. Neboj se ti za dinamo i ove godine osvaja prvenstvo a ti u kuću i nelaj vazda.

• Hajduk se godinama borio sa sistemom,kakvog bi se posramili u sjevernoj Koreji,od Franje pa Canjuge i Mamića,od sudova i sudaca al ipak ispliva dobro na površinu.Ima jedna duga cesta

• Ako će mo realno sretna pobjeda hajduka, promasen penal za 2-0 i onaka greška livakovica se događa jednom u 10 godina, a ako se pojedincima više ne igra u dinamu slobodno mogu napustiti klub, petkovic ivanusec livakovic umislili da su neke zvijezde a nemogu ni u tursku ligu otic pola godine se natežu da odu a neda se, a nakon ovakvih igra vjerojatno će još dugo ostati u dinamu

• Prvi se mačići bacaju.
    Izreka je stara, polako tek je početak.
    Ipak ne sviđa mi se Bišćan koji igra bez rizika i ziheraški, treba napast jače a ne vraćat loptu golmanu s protivničke polovice.
    Hajduk ima volju ali nema neku igru i kvalitet igrača, ima ih par ali nedovoljno.
    Ako Dinamo dovede Stojkovića i Kačavendu, e onda je to druga priča, a Ljubičića će upropastit na lijevom beku

• Bolesnik u 8:07 koji ima i 80% svoji komentara.Covik kom pises zna sta pise i nije boleatan kao ti.Pise o bh ligi,pise o Hajduk i tocno zna sto pise.Potrazi ti sebi najprije strucnjaka iz medicine i jednog neuropsihijatra.Ti uporno i bolesno zagrizas pa je jasno sta ti treba.

• Da je Petkovic uvalio penal hajduk bi se potopio. Dinamo zna daje iskljucivo sam kriv za ovaj poraz , hajduk moze da se veseli ovim neocekivanim bodovima jer ce vrlo vjerovatno protiv slabljih klubova popusiti i time se posrati na ovaj vrlo vrlo sretni uspjeh.

• Ti si primjer onog sistema kada neuredna i fekalna kota izbaci i sutne sa 2 noge.Sto te zubima nije bar dovukla do ustanove da netko pobrine o tebi.Da to je to.Danas je efekat takav kakav je.Kratko jasno bolestan.

• Za 8:07 Niko ne blati Dinamo.Ti nisi dostojan da spomenes ime Dinamo.Ti si fekalna tvorevina i dobro ti je napisano u komentaru 10:26.Dinama su oblatili oni koji su otjerali i optuzili Mamica.Dinamo ce samo padati i padati.Samo dovodjenje biscana u klub je pokazatelj da tu nema vise glave da upravlja klubom.Nema tu vise i igrackog potencijala.
    petkovic vise nije igrac za dinamo vec rudes.
    golman livakovic po meni nikad nije ni bio neki golman.Da je golman vec bi bio u nekom klubu.Sve vide pametne glave.
    Dinamo trenutno nema nogometasa koji je interesantan.
    Ivanusec nikada nece biti nogometas za veci klub.Najveci dokaz i buducnost padanja kluba je dovodjenje biscana.On nikada nije ni bio nogometas a nemoze biti ni trener.Istina da je bio u Liverpolu ali to je podvala mendzera u to vrime.Isto ko se sada podvalio jedan majer orsic itd to je sve roba za neki balkanski klub ili neki sire europski ali prosjecne kvalitete kao i dinamo.Eto to ti je to unakazena fekal tvorevino.Tebi kazem za komentar u 8:07 iako imas jos 70%komentara.

• Jel ti to proradio internet u selu ha ha ha ha,koji izraz seljoberski “rekne”…Ajde nek si ti nama malisa napokon sretan,da su ovi tvoji ajduci pobjedili…Neka ljudi slave,pustimo to da im je Dinamo darovao dva gola..Tako je kako je,nismo kmečavci da tražimo dlaku u jajetu kako se trebao ponovit penal,ili da je bilo zaleđe a ne korner iz kojeg je pao gol..Na kraju prvenstva će Dinamo opet suvereno biti prvi,bez ikakvih problema jer Hajduk jučer nebi dao gol do sutra da im Dinamo nije poklono dva amaterska gola pogreške..Ali to je sastavni dio nogometa,kroz sezonu će razlika u kvaliteti doći na svoje ..Nije ni Dinamo jučer igrao senzacionalno al su ubili Hajduka do te amaterske pogreške,i da je Petković dao gol bilo bi cista pobjeda..Najbolji igrač Livaja jučer im je najgori,al splet za njih sretmih ololnosti mu je dao priliku za gol inače se nije vidio..Ajmo mi izborit LP,prvenstvo HNL je par koplja iznad Dinamo u odnosu na konkurenciju..

• Je li drugom glu Titina kluba prethodilo zaleđe druga Livaje? izjasnite se tovarčići. Ne morate odmah, najprije pogledajte snimku.

• Bitno je da se na kraju zbroje bodovi. Ono što je lijep vidjeti da zadnjih 19 godina hajdukovci nisu komentirali ovakve vijesti i to nas dinamovce veseli, opet ste tu. Ovakve riječi koje vi izgovarate mogu samo primitivci i jadnici. Nadam se da ćemo sada manje slušati kmečanje i mijaukanje i da će nogomet biti u prvom planu. Žao mi je samo što živimo u okruženju ovakvih jadnih i neotesanih ljudi kada vidiš sve ove komentare. Jedno je sigurno, golfa 2 većina vozi, piša u vanjskom WC-u, nosi Samsung Galaxy S22 i puši najskuplje cigarete. Da još nešto, 15-og u mjesecu na tekućem računu je nula. To su ovi jalni komentatori.