Hajduk prekinuo crni niz protiv Istre

U susretu 16. kola HNL-a Hajduk je pred rekordnih 8.606 gledatelja na Aldo Drosini pobijedio Istru 1961 sa 2-0 upisavši prvu pobjedu u posljednjih pet međusobnih susreta.

Bila je to čvrsta utakmica, u prvom poluvremenu i s mnogo nervoze i incidenata, a na koncu su presudili golovi Emira Sahitija (16.) i Marka Livaje (90.-11m).

Tri i pol mjeseca nakon što je dobio otkaz u Puli, Mislav Karoglan je na Aldo Drosinu stigao kao trener Hajduka. Karoglan je početkom kolovoza dobio otkaz na klupi pulskog kluba nakon što je u prva tri kola upisao remi i dva poraza uz gol razliku 1-10. Međutim, 23. listoada je preuzeo Hajduk naslijedivši Ivana Leku koji je dobio otkaz. Od tada “Bijeli” imaju maksimalan učinak. Pod Karoglanovim vodstvom Hajduk je u šest susreta upisao šest pobjeda, pet u prvenstvu i jednu u Kupu.

Prvu priliku imali su gosti, u 9. minuti je Rokas Pukštas pucao s ruba kaznenog prostora, ali preko gola. No, već u 16. minuti gosti su poveli. Diallo je s lijeve strane ubacio loptu koja je prošla kroz šesnaesterac do Sahitija koji je silovito pucao i pogodio suprotni kut za 1-0.

Tri minute kasnije prvi put su zaprijetili i domaći igrači. S ruba kaznenog prostora pucao je Antonio Maurića, ali pored gola. U 29. minuti zaiskrilo je na Drosini nakon sukoba Mladena Devetak i Sahitija, a u gužvu su se uključili i drugi igrači. Do kraja poluvremena više nije bilo previše igre. Tek mnogo nervoze i sitnih čarki igrača, izvještava Hina.

U nastavku su se tenzije primirile, a prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo tek u 61. minuti kada je pucao Ante Erceg, ali je Zvonimir Šarlija blokirao njegov udarac. Uzvrato je Hajduk pet minuta kasnije. Sahiti je proigrao Livaju koji je iskosa zaobišao vratara i pucao, ali je Ioptu s gol crte očistio Iurie Iovu.

Pitanje pobjednika je razriješeno u 90. minuti kad su gosti izborili kazneni udarac. Krovinović je ubacio loptu u kazneni prostor, a Luka Hujber igrao rukom. Livaja je bio siguran s bijele točke za konačnih 2-0.

Hajduk je ovom pobjedom pobjegao Rijeci na pet bodova viška, no Rijeka ima i susret manje, dok je Dinamo treći sa 27 bodova i dvije utakmice manje.