Hajduk ponovno pobijedio Rijeku

U derbiju 11. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na Rujevici pred 5.884 gledatelja pobijedio Rijeku s 1-0 vrativši se na drugu poziciju na ljestvici, dok je Rijeka produžila seriju bez pobjede na čak deset kola.

Pogodak odluke zabio je Chidozie Awaziem 51. minuti.

Zanimljivo, za novog trenera splitskog sastava Mislava Karoglana bio je ovo drugi jadranski derbi otkako je sredinom rujna preuzeo Hajduk i druga pobjeda. Karoglan je pobjedom protiv Rijeke na Poljudu debitirao u ulozi glavnog trenera na klupi Hajduka, potom je remizirao protiv Istre (2-2), te sada ponovo slavio protiv Rijeke.

S druge strane talijanski stručnjak Sere Cosmi i dalje čeka na svoju prvu pobjedu na klupi Rijeke. U dosadašnja četiri ogleda osvojio je svega jedan bod uz gol razliku 0-6.

Rijeka je imala prvu priliku na utakmici, Grgić je u 12. minuti oštro ubacio u pet metar, Obregon je uspio stići prije Kalinića, no gostujući vratar je uspio blokirati udarac.

Tri minuta kasnije na suprotnoj strani je pucao Krovinović, ali je njegov udarac u bliži kut zaustavio Labrović. U 28. minuti ponovo je pucao Krovinović s 25 metara, no lopta je išla ravno u Labrovića.

U 43. minuti gosti su imali odličnu priliku, Krovinović je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, na drugoj stativi je Awaziem ostao sam, ali je njegov udarac zaustavio Labrović.

U posljednjim trenucima prvog dijela vidjeli smo i najbolju priliku dosadašnjeg dijela utakmice, Obregon je pokušao petom svladati Kalinića, ali je ostalo 0-0.

Daleko bolju igru Hajduk je okrunio vodstvom u 51. minuti, a pogodak je postigao Awaziem. Nigerijski branič najbolje se snašao nakon gužve u kaznenom prostoru Rijeke pogodivši za vodstvo.

U 65. minuti gosti su bili korak do drugog gola, Krovinović je oštro ubacio s lijeve strane, a ispred Mlakara je Prince Ampem očistio.

Rijeka je teško dolazila do prilike, u 80. minuti je iz daljine pucao 17-godišnji Gajzlera koji je tek ušao u igru. U samoj završnici domaćin je pritiskao, pokušali su Gajzer i Frigan, ali bez učinka, prenosi Hina.

U posljednjem susretu ovoga kola u 17:30 sati sastaju se Šibenik i Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo s 31 bodom, Hajduk je drugi s 20 bodova i susretom manje, a treći Osijek s 18 bodova.

Rijeka je ostala na devetoj poziciji sa šest bodova, jednim bodom više od “fenjeraša” Gorice.