Gužve na dionici ceste Sarajevo – Mostar

Uoči vikenda građane očekuje znatno frekventniji promet nego što to bude ostalim danima u radnom dijelu tjedna, javlja BIHAMK.

Mnogi će u poslijepodnevnim satima na put, a posebno pojačana frekvencija prometa očekuje se na cestovnom pravcu Sarajevo-Mostar, kao i na graničnim prijelazima koji gravitiraju prema Jadranu.

Bitno je napomenuti da se petkom u podne isključuje semafor u centru Konjica, pa se očekuje da neće biti kilometarskih kolona na prilazu ovom gradu.

I danas će u vremenu od 7:00 do 17:00 sati biti obustavljen promet na regionalnom putu Kiseljak-Kreševo (na dionici Kiseljak-Stanića Krivina). Za vrijeme obustave alternativni pravac je Kreševo-Han Ivica-Lepenica.

I dalje na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona prometuju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona promet obustavljen.

Sanacijski radovi traju na magistralnim cestama: Vitez-Travnik, Kladanj-Vlasenica, Prozor-Gornji Vakuf/Uskoplje, Foča-Ustikolina, Dobro Polje-Miljevina, Tomislavgrad-Šuica, Bijeljina-Rača, Čevljanovići-Nišići i Semizovac-Srednje. Na ostalim mjestima izvođenja radova prometuje se usporeno.

Na graničnim prijelazima zadržavanja su, za sada, do 30 minuta.

Do kraja kolovoza, za putnički promet otvoren je granični prijelaz Krstac (na putu Gacko-Nikšić).

Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prijelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prijelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak, priopćeno je iz IC BIHAMK-a.

(www.jabuka.tv)



Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.