Grci nastavili “šamarati” Riječane: AEK odnio puni plijen s Rujevice

“Rijeka” nije uspjela u prvom nastupu u skupinama Europske lige doći do bodova – dapače, AEK je s Rujevice odnio puni plijen, iako je dojam da ne bi bilo nepravedno da su “bijeli” makar izborili remi.

Bila je to vrlo tvrda utakmica u kojoj je prva do prilike stigla “Rijeka”, kad je već preko Hebera mogla doći do pogotka. No prvi su ipak zabili Grci i to u 16. minuti preko Mantalosa.

Rijeka se nije predavala i već je 13. minuta kasnije stigla do izjednačenja. Nakon Mišićevog ubačaja iz kornera najbolje je reagirao Josip Elez i milimetarski precizno pogodio za 1:1.

Imala je “Rijeka” još dobrih prilika, no u 62. minuti AEK opet vodi – sjajan je slobodan udarac izveo Christodoulopoulos.

Bilo je do kraja susreta još prilika na obje strane, ali mreže su mirovale.

Susret je obilježila i kazna UEFA-e bog koje je zatvorena sjeverna tribina Rujevice na kojoj stoluje Armada. Na tribinama je bilo oko 6.100 navijača.