Gradski derbi u Mostaru bez pobjednika

U gradskom derbiju 30. kola Premijer lige BiH Zrinjski i Velež odigrali su utakmicu bez pobjednika, a obje ekipe postigle su po jedan pogodak.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao rasterećen jer je već osigurao naslov prvaka BiH, ali se isto od samog početka susreta borio za pobjedu.

Janković je sjajno prošao u 11 minuti, ušao je u šesnaesterac Veleža, ali nije došlo do promjene rezultata u Mostaru.

Najbolja prilika u prvom poluvremenu stvorila je ekipa Veleža. Džanković se našao u odličnoj situaciji, šutirao je pored gola i propustio priliku da dovede svoju momčad u vodstvo.

Drugo poluvrijeme u Mostaru obilježilo je par prilika od strane Plemića, ali nije bilo situacije za postizanje gola. Plemići su od 57. minute susret nastavili s igračem manje.

Drugi žuti karton na utakmici dobio je Igor Savić, ali to im je samo dalo vjetar u leđa.

Kardinalnu grešku u 62. minuti napravio je golman Bogdanović. Pokušao je driblati najboljeg igrača sezone, Nemanju Bilbiju koji je iskoristio situaciju i postigao pogodak za Zrinjski.

Red Army bakljama gađali navijače na zapadnoj tribini među kojima je bilo djece

Još jednu grešku napravili su u obrani Veleža, ali Bilbija nije uspio iskoristiti tu šansu. Rođeni su to kaznili, Andušić je proigrao Brandaa koji rutinski postiže pogodak Veleža za izjednačenje od 1:1.

Izvrsnu šansu za vodstvo Zrinjskog imao je Šipovac, koji je u 74. minuti pogodio okvir gola.

Zrinjski je pred sam kraj susreta, u 87. minuti imao odličnu šansu. Bašić je šutirao ali je lopta otišla preko gola Veleža.