GOŠK u potopljenoj Gabeli šokirao Bordo momčad

Nogometaši GOŠK-a u Gabeli su svladali Sarajevo rezultatom 1:0 u sklopu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Susret u Gabeli odigran je po velikom nevremenu, a teren je u potpunosti bio blatnjav. U takvim uvjetima bolje se snašla domaća momčad te je protiv vodećega sastava Premijer lige BiH upisala treću pobjedu.

U 7. minuti domaćin je prvi zaprijetio kada se Kulović našao u velikoj šansi, ali je sa samo pet metara šutirao preko gola. Sarajevo je na prvu veliku priliku čekalo 20 minuta, kada je Tata izašao sam pred Kozića, ali je golman GOŠK-a sjajno obranio.

Šest minuta kasnije Ahmetović je pogodio prečku i zatresao okvir gola domaćina, ali je rezultat ostao 0:0.

GOŠK je do vodstva stigao u 37. minuti nakon što je Kulović oduzeo loptu Mujakiću, dodao je do Aletića koji ju je ostavio Hajdareviću koji je sprema u mrežu za veliko slavlje domaćina.

Drugo poluvrijeme obilježili su napadi momčadi s Kosova i odlična obrana domaćih Lavova. Tek 15 minuta prije kraja susreta Bordo tim je imao dobru priliku kada se Pidra sjajno ubacio, ali s 10-ak metara jako loše tukao.

Tri minute prije kraja susreta Sarajevo je propustilo još jednu ogromnu priliku. Tatar je ubacio loptu sa lijeve strane, Šišić spustio loptu u peterac, a Rahmanović promašio čitav gol glavom.

Rahmanović je u samoj završnici glavom bio precizniji te je naciljao sami gornji kut, ali je Kozić fantastičnom paradom spasio svoj gol.

Željo u posljednjim sekundama pao pred Zvijezdom 09

GOŠK je ovom pobjedom stigao do 13 bodova i nalazi se na 10. mjestu Premijer lige BiH. Sarajevu je ovim porazom prekinut niz od šest uzastopnih pobjeda i 13 susreta bez poraza, ali je i dalje na čelu Premijer lige BiH.