GOŠK bodom u Orašju izborio plasman u Premijerligu BiH

Nogometaši GOŠK-a zadržali su tri boda prednosti ispred visočke Bosne, a samim time i osigurali povratak u Premijerligu BiH kolo prije završetka natjecanja u Prvoj ligi FBiH.

Međutim, dva vodeća kluba u 29. kolu nisu slavili pobjede nego su na svojim gostovanjima igrali neodlučenih 1:1.

Golom Tomislava Markovića u 42. minuti momčad Orašja vodila je protiv GOŠK-a do pred sami kraj susreta, kada je Mirsad Ramić i izjednačio na konačnih 1:1, te tim zgoditkom “Lavovima” osigurao povratak u premijerligaško društvo, s obzirom na to da je i sraz Novoga Travnika i Bosne iz Visokoga završio istim rezultatom.

Bosna je povela u 43. minuti preko Adnana Hodžića, ali domaći se vraćaju sredinom drugoga poluvremena, kada eurogol postiže Mahir Mehić iz slobodnoga udarca. Do kraja su mreže mirovale i Bosna sada ima 50 osvojenih bodova, odnosno tri manje od GOŠK-a, koji ima i bolji međusobni sraz, a to znači da ga glavni konkurent u borbi za naslov teoretski više ne može sustići.

Sloga iz Simin Hana također je definitivno otpala iz borbe za prvo mjesto. Izabranici Nermina Bašića poraženi su od Čapljine s minimalnih 1:0, a jedini pogodak viđen je u 50. minut kada je iz kaznenog udarca precizan bio Salko Jazvin.