Golom iz penala Širokobriježani stigli do prvih bodova u novoj sezoni

Poslije eliminacije na međunarodnoj sceni nogometaši Širokoga Brijega okrenuli su se domaćim obvezama, a na startu nove prvenstvene sezone na svojoj Pecari su ugostili novoga premijerligaša Tuzlu City.

Kroz uvodnih desetak minuta nije se ništa značajnije događalo izuzev žutoga kartona što ga je u gostujućim redovima zaradio Mitrović. Širokobriježani su u 14. minuti tražili najstrožu kaznu nakon Bagarićevog pada pred golom gostiju, ali se sudac Šehović nije oglasio.

Dražen Bagarić je i u 19. minuti bio pred suparničkim golom, ali je njegov pokušaj izblokiran. Nakon tih početnih 20-ak minuta i gosti su se počeli lagano otvarati, pa je Kojić pokušao glavom u 23. minuti nakon ubačaja Stojčeva, ali bilo je to dosta neprecizno.

Potom u 28. minuti izvrstan napad Nukića po desnoj strani, kapetan Barišić ga je na ivici šesnaesterca zaustavio i postao prvi domaći igrač sa žutim kartonom, no gosti nisu iz tog prekida ništa konkretnoga napravili.

Prilikom jedne duge lopte prema golu Tuzlaka pogriješio je Čomor, ali Bagariću lopta ipak bježi s noge, pa ta prilika odlazi u nepovrat. Na drugoj strani u 34. minuti sjajan udarac Crnkića sa 22-23 metra, ali ipak lopta završava malo pokraj gola.

Kvesić je u 38. minuti ubacio s lijeve strane, a Kojić igrao rukom, pa je sudac Šehović ovaj put pokazao na bijelu točku, Bagarić uzeo loptu i pogodio za vodstvo domaćih od 1:0. Gosti su mogli do izjednačenja na isteku prvih 45 minuta kada je Kojić pokušao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali je Bilobrk krajnjim naporom izbacio loptu u korner zahvaljujući čemu je Pavićeva momčad na odmor ipak otišla s tom minimalnom prednošću.

Nakon pet minuta igre u nastavku prvi pokušaj imao je novi igrač u širokobriješkim redovima Babić, ali nije uspio šutirati po golu. Minutu iza toga jedna Barišićeva pogreška otvorila je puno mogućnosti gostujućim napadačima, ali su se ipak spetljali, Bilobrk na vrijeme istrčao i pokupio loptu.

Pavić zadovoljan zbog pobjede, a Starčević zbog igre

Turčin je izvrsno dobio loptu u 53. minuti, izišao sam na Fejzića, ali vratar gostiju nogom obranio i spasio svoju momčad uvjerljivijeg rezultatskog zaostatka. Poslije deset minuta igre u nastavku Pavić je napravio i prvu zamjenu, pa je Marković ušao umjesto Kvesića na poziciji lijevoga bočnoga.

Stjepanović je prvi prijetio za Tuzlu City u nastavku utakmice, međutim u 63. minuti nakon njegovog udarca s kojih 25 metara lopta je otišla kojih pola metra od Bilobrkovog gola. Starčević je u 65. minuti obavio prvu izmjenu kod svoje momčadi, pa je umjesto Crnkića priliku dobio Ziljkić.

Širokobriježani su u 68. minuti obavili svoju drugu izmjenu, pa je umjesto Begonje priliku dobio Kožul. Bagarić je u 71. minuti dobio žuti karton zbog prigovora nakon što mu je sudac svirao jedan prekršaj u napadu. Nedugo nakon toga u bilježnici suca našao se i Šećerović iz gostujućih redova, ali on zbog preoštrog prekršaja na sredini terena.

Petnaest minuta prije kraja dobra polukontra domaćih, ali Turčin sa 18 metara nije naciljao okvir suparničkoga gola. U 77. minuti obavljena je zadnja promjena kod Širokog Brijega, a Maria Babića zamijenio je Mateo Marić.

Popović je pokušao glavom u 79. minuti iz teške pozicije, no ipak nije loptu zahvatio na pravi način. Odmah na drugoj strani kontra gostiju i pokušaj Poturalića glavom, gađao je novi napadač u gostujućim redovima suprotni kut, ali je vratnica spasila domaće.

Kožul je u 81. minuti postao treći igrač domaćih sa žutim kartonom, a u istoj minuti obavljena je i posljednja gostujuća promjena, pa je Murga ušao umjesto Nukića, svakako ponajboljeg igrača u redovima Tuzla Citya.

Domaćini su u završnih deset minuta ipak sačuvali stečenu prednost i došli do iznimno važnih bodova na otvaranju sezone i gostovanje koje im slijedi kod Krupe na Vrbasu.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Admir Šehović (Sarajevo). Utakmica 1. kola PL BiH: Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (1:0). Strijelac: 1:0 Bagarić (39-11m). Žuti kartoni: Barišić, Bagarić, Kožul (Široki Brijeg), Mitrović, Šećerović (Tuzla City).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka, Barišić, Kovačić, Kvesić (od 55. Marković), Matić, Begonja (od 68. Kožul), Babić (od 77. Marić), Turčin, Popović, Bagarić. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.

FK TUZLA CITY: Fejzić – Efendić, Kostić, Mitrović (od 75. Poturalić), Stjepanović, Kojić, Crnkić (od 65. Ziljkić), Čomor, Šećerović, Nukić (od 81. Murga), Stojčev. Šef stručnoga stožera: Slobodan Starčević.

45 komentara

• Teško osvojit bodove kada neko dodje boriti se i igrati.Ne treba zaboraviti da je to dojučerašnji federalni ligaš.Šta bi bilo da ovako sve ekipe dodju na pecaru?Nikoga oni nebi dobili.Ekipa koja igra u Europi a nemože dobit novog člana lige.Jadni ste,prejadni ste.Sramotni ste skupa sa onima koji vas uigravaju.Gledaj to 1 pol smo dali taj go,ta tuzla je dobra ekipa i osvojili smo ta 3 boda.Gledaj uz rame smo sa vodećima i gledaj mi smo široki idemo na pobjedu.

• Pavicuu…Čabraju držiš na klupi…jesi ti normalan…ko tebi slaže ekipu majmune..idi odakle si došao dok nam nisi razjebao ekipu i Ne budemo se borili za ostanak…zar uprava još nije služila da si ti zalutao u trenerske vode.Dajte nam trenera koji zna šta radi…a ne klaunaa

• I sta kad Cabraja ude.Kao on donese pobjedu de molim te.Kad ekipa igra igraju svi kad ne da je Maradona a ne Cabraja nema rezultata.Sta ti je on pa ga toliko prizivas prosjek kao i svi ostali

• Do sad si postavio 7 komentara bolesnik koliko će ih bit do prekosutra.Jesi popio terapiju*?Nisi ti gledaj i ne kopiraj stručnjaka što piše jer si ti ošinut.

• Gledaj tuzla je kvalitetna ekipa.Gledaj dali smo taj go i osvojili ta 3 boda.Gledaj trenirali smo dobro i mi smo široki idemo na pobjedu.Gledaj pa u pravu ste bilo je sparno ali mi smo široki i idemo na pobjedu.

• Uvijek smo se mučili na pocetku sezone i gubili bodove,ocito jos neuigrani,teske noge od slovenije,ali nije razlog onako lose igre.Veza nemamo,obrana nesigurna,spora,barisic grijesio ko nikad,bagaric los osim nekoliko izborenih duela i onog penala takodjer los,jedino ko je dobar je ovaj turčin,ima momak trk ko nitko.Ajmo se dignuti i ovaj ponesto laksi zdrijed proci i izvuci max bodova

• Pišem takst (lažnjake ) pa opet isto kontiram (lažnjake) ,čovječe ili si za ludare ili se skruši i prikrsti pa dragi Bog te vidi

• Momci za pobjedu čestitka,ali moram priznati da je bilo vrlo loše.Momčad bez karaktera,bez vodje i autoriteta,jednostavno mučila je i sebe i nas navijače.Danas smo zahvaljujući realno rečeno sudiji došli do 3 boda,ali na strani sa ovakvom igrom ne piše nam se dobro.

• Upitaj to onog oblačnog.On je stručan i on radi trening.Kao pojava- čovjek bi rekao eksplodirat će, i grmljavina i krupa će okrenut.Begonja je podnošljiv jer nema boljeg a kvesić je žalost i sramota kluba.Šta ćeš još veća žalost i sramota ga postavlja u igru.Ovo lud čovik vidi da onaj ko radi treninge sa ekipom je retardirana osoba.

• Begonja nema ulogu.statista je.matic promjeni pet uloga za vrijeme utakmice.barisic rijetko grijesi a mi na njemu pusimo prvenstvo svake godine.turcin trka znanje nikakvo.jedine tri lopte dao mali maric a i on zna prosetati utakmicu.pet sistema igre imamo za vrijeme utakmice a nijednom se nezna tko sta igra.bodovi se pisu.

• Za ocekivati je pljuvanje igraca smjenu trenera uprave itd.Ne treba trazit alibi desila se Slovenija put dvije bitne tekme ali i novi igraci novi trener svemu treba vremena da se slozi.Nista bitno nisu pokazali ni Zrinja ni Zeljo Sarajevo izgubilo.Sjetimo se Zeljinih golova ali i Zrinjskog proslu sezonu vise sretni nego spretni pa se borili za orvo mjesto.Bitan je rezultat i bodovi posebno u pocetku a od ljepte igre se ne zivi.I smatram da trener pa da je vodio i treceligasa ipak bolje zna i vidi ko ce mu igrat i sta ko moze

• Ja sam pogledao i snimku.Neka pogleda snimku i Pavić.Ova ekipa je super ekipa ali je treba uigrati.Super ekipa ali iz nje treba izvući Bagarića i poslati ga na tribinu jer on nije ni za rezervu.Puno igrača je formacijski pogrešno postavljeno.Bagarić nemože igrati na njegovo mjesto staviti Popovića.Kvesić je zaslužan za penal ali nije igrač koji zadovoljava.Opet može igrati ali najveća smetnja je Bagarić za koga nije lopta.Mi smo igrali sa igračem manje sa njim u igri.Mogao je i Pavić uzeti i pucati penal dao bi gol.Široki ima ekipu za sam vrh ako se iz postave izbaci Bagarić.On čak i nije gradjen normalno izgleda kao neki propukao drvosječa.Popovića gurnuti potpuno naprijed a Turčina vratiti u sredinu.Super je ekipa poletna ali je potpuno ne uigrana.Paviću ovo pročitaj.Bagarić ti nije igrač ni za Posušje i on ti je glavna smetnja u svemu.

• Bagaric tuga izbacio nas iz evrope danas minus o neznam zasto malog stipu ne ubace nemore gore od ovog jada bagarica nemoze ekipa napravit sto prilika da on promasuje zalosno moj treneru

• Bilo je ne loše nego još lošije. Da nije bilo Bilobrka fasovali bi tri komada. Barišić zalutao na igralište. Može se pogriješiti, ali on pogriješio 17 puta. Ćorluka očajan, Kovačić ispodprosječan, Kvesić slab do kosti, Mati katastrofalno katastrofalan, Babić i Popović razočarali, Bagarić tuga, itd…. Dobar nitko! Čabraja je trebao igrati barem pola sata. Što je s Jurićem i Marušićem?
    Ipak dobilo se u očajnoj igri, ali tako je dobio i Željezničar u Gabeli i Zrinjski u Tuzli. Sarajevo pušing u Bijeljini.

• VRATAR je bio siguran,obranio potrebno 6,0
    DESNI BOČNI pun tehničkih pogrešaka,lopta mu u dva navrata početnički bježi ispod nogu,pogreška pri izvođenju auta,nijedan uspješan prodor po desnoj strani iako je prvo poluvrijeme u formaciji 3 5 2 bio bliži protivničkom golu! 4,5
    LIJEVI BOČNI- iznudio jedanaesterac,nedostatak kondicije,po njegovoj strani je stalno curilo,desno krilo Tuzle je stalno bježalo preko njega,par pasova točni u suštini premalo za igrača koji je nekad bio reprezentativac, 5,5
    BRANIČ DESNI-uopće ne čita igru,izgleda jako,ali znanje mu je nula,prekidi su za nas više od pola gola,nijednom nije ispratio kod prekida,izbijanje lopte i u situaciji kad je sam! 5
    BRANIČ LIJEVI-kriminalan,svaki junior bi odigrao bolje,netočne lopte,pogreške koje nas nisu koštale,totalno indisponiran.4
    ZADNJI VEZNI 1-trener ga je tri puta mjenjao u sustavu,ali također previše početničkih tehničkih pogrešaka,vodi loptu i gleda u nju
    KRILO DESNO (turčin)-Brz,željan igre,par udaraca prema golu,par prejakih forova,borben,jedini zaslužuje pozitivnu kritiku,6,0
    KRILO LIJEVO- za prvoligaškog iskusnog igrača premalo,trudio se čovjek ali ništa spektakularno,često fauliran-5,5
    KREATOR VEZNI-nespreman ,krije se iza lopte,ne trči,u cijeloj utakmici dva puta je uzeo loptu i vodio je,u ovoj utakmici ovaj momak je najlošiji pojedinac od svih igrača!
    Uzet broj deset a nijednom ne proigrat suigrača to je katastrofalno.3
    ZADNJI VEZNI 2-iskoristi ću staru floskulu : “velik promet mala zarada” 5
    Čovjek trči u ništa,nekoliko faula na centru,igrač koji treba razgrađivati pa distribuirati lopte ništa nije napravio..Desetka od Tuzle je stalno imao posjed lopte,nijednom mu je naš nije oduzeo!
    NAPADAČ-spuštao lopte,upropastio dva zicera,realizirao jedanaesterac,puno više se očekuje od njegove reputacije- 6
    TRENER-koncepcija trenera je izbij loptu na Bagarića,a ovaj nek spušta lijevo ili desno!
    igrači su mu nespremni i indisponirani,pola ih nije u utakmici,nema se šta mijenjat sustav
    igre u prvom kolu na domaćem terenu protiv novopečenog prvoligaša.Ako si skautirao protivnika a on je izjavio da jeste onda si trebao imati taktiku.Braniti jedan nula od 60 minute na pecari je suludo.

Mi nemamo šanse sa Zrinjskim,oni su odigrali loše,ali imaju bolje individulace,i imaju koncepciju!
    Željo je također slabo igrao,Sarajevo izgubilo,bit će ujednačeno prvensvo s tim da Široki gravitira negdje oko sedme pozicije,u gostimase ova ekipa nema čemu nadat!

• A JADNIJI TI NEBIO NEGO JESI.ŠTA VIŠE MELJEŠ I ČEMU MELJEŠ.BAGARIĆ JE RETARDIRANA OSOBA I JEDINI PROBLEM JE ON.TO JE NEKO VEĆ NAPISAO.KO JE GOD NAPISAO PRAVI JE STRUČNJAK I SVAKA ČAST.BAGARIĆ JE INVALID I AKO TI JEDAN IGRAČ PRAVI PROBLEME TO SE ODRAZI NA ČITAVU EKIPU.KVESIĆ ISTO TAKO.MISLIM DA KVESIĆ MOŽE BOLJE A BAGARIĆ JE INVALID,RETARDIRANA OSOBA,FIZIČKI HENDIKEPIRAN I NESPOSOBAN ZA NOGOMET,IGRAŠ SA ČOVJEKOM MANJE AKO ON IGRA.

• Tesko je nadoknadit loncara , menala,corica , barabana a da ne govorim bralica koji je bio stozerni igrac u obrani. Pojacanja nisu na razini igraca koji su otisli.

• A moj treneru,teško ćeš ti od ovih napraviti igrače.Popović i Babić nisu pojačanja za Ljuti Dolac.
    FEAL ima poseban plan,samo neće ga još izreći.

• Bolesniče od 30 komentara ti ih ispuca 20 i svi bolesni ,ma dajte neka netko pomogne ovom bolesnon čovjeku,ma imaš ti svoj vehleži nhegovu kopiYU zrinjski okani se Širokoga

• jeli i to sam sebi pišeš da si bolesnik.kažem jer ne vjerujem da ovde piše nego jedna ošinuta bljuvotina izuzev onog što piše konstantno sa kritikama na račun kluba a to im i treba.njegovi se komentari bar mogu pročitati.

• Opet svađe. Daj xx GLEDAJ javi se da se smijemo svi na Tvoje komentare MOLIMO TE ! Svaka čast razumije se XX osoba u Nogomet koja često koristi riječ “GLEDAJ” ! Gledaj osvojili ste 3 boda, ali gledaj igra je bila jako slaba, gledaj nivo 4. Lige.

• Govnarenje s levatima iz hrv 4 lige od igrača,omladinskom pogonu rade nesposobni izuzev Wagnera takoder guranje tatinih sinova i pedercica raznih šlag na tortu seljak koji nije vidio lopte od predsjednika promesena politika nedovodenja Srba i Muslimana ako jedan Radnik iz Bijeljine moze dovesti musl onda moze i Sir Srb i Musl bolje bi se borili i igrali od nasih pickica, ukratko mijenjati klupsku politiku radikalno ili sljedi sudbina kosarke ok ako hocemo da budemo gdje smo bili prije rata 3 liga.

• @ Liga: Ti si Ljiga , a ne Liga. Ako si Ligas, onda si ona najniža, jer nemaš pojma.. Osim toga jako si nepismen. Vrati se odmah u prvi razred, još bolje u predškolski odgoj. Pitam se samo jesi li lojavac ili čedo. Kad si ti bio na treningu da tako ocijeniš trenere koji rade s mladim igračima? Da te nisu potjerali iz pionira, jer su ustanovili da nemaš pojma o lopti? Daj barem jedno ime “tatinih sinova” koje je netko progurao. Ako ti se sviđa Radnik iz Bijeljine, idi njega gledati. Aj mrš!!!!!!!!

• Nema sabljica , pa udarili pljuvati bagarića. Ko ce bagaricu donijeti loptu do šesnesterca. Od prošle sezone nema menala. Lončara. Bralica.. zlome. A dino još ozljeđen. A prinove smješne

• Osoba koja često piše riječ GLEDAJ javi se jer se odlično razumiješ u Nogomet i sve to upakiraš kroz Humor uz odlične komentare.

• Ako ti kažeš što kazuje to Gledaj onda se i ti razumješ.Ajd kaži šta kazuje Gledaj ispali smo u tom 1 kolu te europsje lige od ti Domžala.Gledaj jaka su ekipa ali mi smo široki i idemo na pobjedu.

• Čovjek očito gleda svaku utakmicu i zna sve vrline i mane kluba. Sve to lijepo začine kroz dozu humora. I radi napiše dobre komentare. Kao što je nekada radio veoma poznati sportski radio reporter Radio Zagreba pokojni Ivo Tomić ! BOG mu dao spokoj vječni. Postoje snimke na YouTube. Poslušaj ih.

• Legenda Ivo Tomić na utakmici u Zagrebu Jugoslavija-Škotska 3:1 izgovara nakon što Zl. Vujović daje 3. Gol. Evo izreke: Nakon ove Utakmice, možemo reći da je Viski slabiji od Šljivovice !! Hvala ti Ivo za sve divne trenutke prenosa utakmica !!