Golmani briljirali u remiju Radnika i Veleža, gosti završili utakmicu s igračem manje

Nogometaši Radnika i Veleža podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Bijeljini u 20. kolu Premijer lige BiH odigravši neriješeno utakmicu bez pogodaka.

Ovo je ujedno bila i prva utakmica proljetnog dijela prvenstva u elitnom rangu bh. nogometa.

Krenulo je žestoko pa je Radnik već u prvoj minuti imao veliku priliku. Ipak, udarac Popare s vrha šesnaesterca završio je pravo u Kjosevskog.

Igralo se potom bez mnogo uzbuđenja, a onda je Velež sredinom prvog poluvremena imao ogromnu priliku kada je Radovac sjajno proigrao Anđušića. Ipak, lopta je nakon udarca Anđušića otišla nekoliko centimetara pored stative.

Krenula je mostarska ekipa po vodstvo do kraja poluvremena te su imali tri dobre prilike. Prvo je Radovac nakon duplog pasa s Cvijanovićem šutirao malo preko gola Bilobrka, koji se istaknuo i u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Naime, prvo je obranio udarac Anđušića, a onda odmah poslije i nešto lošiji udarac Cvijanovića. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

I u nastavku utakmice bilo je dosta uzbuđenja. Karić je već u 52. minuti imao veliku priliku, ali je Kjosevski odbranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan. Da je Radnik krenuo ofanzivnije u drugom poluvremenu bilo je jasnije i tri minuta kasnije kada je Huseinbašić šutirao tik pored gola Velaža.

Potom se dogodio jedan od ključnih detalja na utakmici budući da je Hasanović iz Veleža dobio drugi žuti karton pa je ranije morao u svlačionicu. Mostarci su tako pola sata do kraja utakmice imali igrača manje.

Umalo su to odmah i iskoristili jer je Karić ponovo imao stopostotnu priliku, ali je ponovo šutirao pravo u dobro postavljenog Kjosevskog, prenosi Klix.

Do kraja utakmice Radnik nije ozbiljnije prijetio, dok je Velež mogao i iznenaditi kada je Bilobrk sjajno obranio udarac Radovića. Promjene rezultata nije bilo pa je ostalo 0:0.

Velež je s današnjim bodom prestigao Široki Brijeg i sada se nalazi na trećem mjestu Premijer lige BiH, dok je Radnik na 10. poziciji.