Golijada u srazu juniora Širokog Brijega i Viteza

Jako zanimljivu utakmicu u sklopu 12. kola Omladinske Premijerlige BiH na igralištu SC-a “Musa-Karačić” odigrali su juniori Širokog Brijega i Viteza, a domaćin je na kraju slavio s 4:3 uz tri pogotka raspoloženog Luke Kneževića i jedan gol Domagoja Marušića.

Ovaj potonji je već u 2. minuti zatresao suparničku mrežu, no već u 12. minuti zbog ozljede bio je primoran napustiti travnjak. Ubrzo je stigla nova nevolja, jer su gosti iz Viteza golom Zvonimira Petrovića izjednačili na 1:1.

Poslije pola sata igre Širokobriježane do novog vodstva dovodi Knežević, ali i gosti preko Filipa Šafradina poravnavaju u 42. minuti na 2:2. Kada su svi očekivali da će se tim rezultatom otići na odmor Knežević postiže svoj drugi gol za vodstvo domaćina 3:2.

Vitežani su bolje ušli u nastavak susreta i zgoditkom Luke Jovanovića u 50. minuti i po treći put izjednačili. Međutim, Široki Brijeg je imao u svojim redovima spomenutog Kneževića koji u 74. minuti stiže i do trećeg pogotka na utakmici i donosi domaćinu pobjedu 4:3.

Juniori Širokog Brijega sada imaju skor od 5 pobjeda i isto toliko poraza uz dva neodlučena ishoda, te se sa 17 prikupljenih bodova nalaze u središnjem dijelu poretka.

ŠIROKI BRIJEG – SC “Musa-Karačić”. Sudac: Frano Jelić (Široki Brijeg). Utakmica 12. kola U19 PL BiH: Široki Brijeg – Vitez 4:3 (3:2). Strijelci: 1:0 Marušić (2), 1:1 Petrović (15), 2:1 Knežević (30), 2:2 Šafradin (42), 3:2 Knežević (45), 3:3 Jovanović (50), 4:3 Knežević (74). Žuti kartoni: Medić i Bešlić (Široki Brijeg)/ Petrović (Vitez).

NK ŠIROKI BRIJEG: Matej Perković – Kristijan Medić, Lovro Musa, Josip Marčinko, Ante Markota (od 85. Filip Leko), Ilija Mašić, Josip Bešlić, Slaven Dumančić (od 90. David Tomičić), Roberto Ćosić (od 50. Mario Mandić), Domagoj Marušić (od 12. Stanko Marić), Luka Knežević.

NK VITEZ: Davor Tomičić – David Lucić, Marin Vidović (od 50. Mateo Ramljak), Luka Jovanović, Zvonimir Petrović, Filip Jelović, Mirko Vujica (od 90. Leon Bošnjak), Ibrahim Tirić (od 79. Amar Durak), Dragan Badrov, Ivan Vujica, Filip Šafradin.