Golijada u Mostaru: Sarajevo pobjedom nad Zrinjskim skočilo na prvo mjesto

Nogometaši Zrinjskog poraženi su 2:3 u derbi susretu 10. kola Premijer lige BiH igranom u ponedjeljak navečer na stadionu ”Pod Bijelim brijegom” u Mostaru.

Utakmica je odlično počela za Plemiće s obzirom da su već u 4. minuti došli u vodstvo kada je Nemanja Bilbija panenkom realizirao jedanaesterac.

Aktualni prvak BiH je ubrzo došao do izjednačenja. U 17. minuti nakon sjajne akcije i asistencije Rahmanovića za 1:1 pogađa Handžić te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Na samom otvaranju drugog dijela susreta Sarajevo je došlo do preokreta. Pejović je izveo udarac iz kuta, Tatar pucao, a lopta je pogodila Sadikua te otišla u mrežu Brkića.

U 69. minuti Mostarci su izjednačili, a strijelac je ponovno bio Nemanja Bilbija koji je okrunio odličnu akciju svoje momčadi.

Gosti su do pobjede došli u 82. minuti kada je za 2:3 pogodio rezervni igrač Anel Hebibović.

U posljednjim minutama susreta Zrinjski je mogao do izjednačenja, no Bilbijinom udarcu ispriječila se vratnica.

Slijedi reprezentativna stanka nakon koje će Sarajevo na Koševu dočekati Široki Brijeg dok Zrinjski gostuje u Tuzli kod Tuzla Ciytja.

Sarajevo nakon deset odigranih utakmica zauzima prvo mjesto s 23 boda te je jedina neporažena momčad dok Zrinjski, s dvije utakmice manje, ostaje na sedmom mjestu s 13 bodova.