Golden State obranio NBA naslov: Warriorsi pomeli Cavse

Senzacionalni Golden State Warriorsi furioznom su partijom pomeli umorne Cavalierse u njihovoj dvorani s 108:85 i s 4:0 u finalnoj seriji došli su do trećeg naslova u posljednje četiri sezone, drugog uzastopno.

Cavsi su imali priliku u onoj prvoj utakmici u Oaklandu da začine ovo finale, da ga barem učine zanimljivim. Sad već epska glupost JR Smitha tu im je šansu oduzela i do kraja serije gledali smo jednosmjernu ulicu. Golden State je pregazio Cleveland, nije im dao ni grama šanse.

Nakon 3:0 mnogi su mislili da će Warriorsi u ovu utakmicu ući s pola snage, da će tražiti proslavu u svojoj dvorani. Međutim, ta je teorija pala u vodu odmah na početku utakmice.

Warriorsi su u meč ušli odlučno, inspirirano i ambiciozno, dok je na licima igrača Clevelanda vidljiv bio umor i nedostatak motiva. LeBron je i večeras odigrao korektno, zabio je 23 poena, no od samog početka jasno je bilo da je i on svjestan da je ova priča gotova i da je šansa izgubljena u prvoj utakmici.

Golden State je poveo 10:3, a onda tricom Curryja razlika se popela na +10. Cavsi su se tek tada trgnuli i serijom poena te tricom Lovea smanjili su na 13:11. Iguodala, koji je sve tri trice zabio u prvom dijelu, i Curry pogađaju za tri i Dubsi odlaze na +8 (19:11). U tim trenucima LeBron je bio nemoćan, a nakon krađe i kontre, Kevin Durant zakucava za do tada najvećih 24:13.

Početkom druge četvrtine sjajna serija Cavsa i košem LeBrona domaća momčad prelazi u vodstvo 39:38. Cleveland je u tim trenucima zaigrao puno čvršću obranu, izolirali su Duranta i takva promjena obrane zbunila je Warriorse, piše Index.hr.

Sljedećih par minuta se igralo koš za koš, ali i tada je jasno bilo da su to samo očajnički pokušaji Cavaliersa da nešto pokušaju napraviti na ovoj utakmici.

Iguodala i Curry opet zabijaju trice i Golden State, bez neke prevelike igre, lagano odlazi na 61:52, a odmah potom i na +15 (67:52). Tada je i onim najvjernijim navijačima Clevelanda bilo jasno da je ova bitka izgubljena i da će Golden State osvojiti novu titulu prvaka.

U četvrtoj četvrtini razlika se samo penjala, a Stephen Curry je briljirao. Igrao je kao na play-stationu, zabijao je trice sa svih pozicija, skakao je, asistirao, čak i lijepio ”banane”, probijao je i poentirao polaganjem. Posljednjih nekoliko minuta priliku su dobili igrači koji uglavnom sjede na klupi, pa je tako u posljednjoj minuti za Cavse u igru ušao i Ante Žižić, koji je ponuđene mrvice sjajno iskoristio za četiri poena.

Steph Curry je ubacio 37 poena, trice je gađao 7-15, imao je šest skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i čak tri blokade.

Ipak, to nije bilo dovoljno da po prvi puta bude proglašen MVP-jem finala. Ta je čast pripala drugu godinu uzastopce Kevinu Durantu, koji je ostvario triple-double (20 poena, 12 skokova i deset asistencija).

Kod Cavsa LeBron je ubacio najviše, 23, 13 je dodao Kevin Love, a 10 Smith.