Gojo stigao do uspjeha karijere na Grand Slam turnirima

Hrvatski tenisač Borna Gojo ostvario je svoju prvu pobjedu na turnirima iz Grand Slam kategorije.

Gojo, inače 223. tenisač ATP liste, kojem je ovo premijerni nastup na nekom od turnira najviše kategorije, u meču dugom 4 sata i 58 minuta svladao je Alessandra Giannessija 6:4, 6:7(3), 6:7(4), 7:6(4), 6:4.

Gojo je za suparnika imao talijanskog igrača koji je trenutačno 173. u svjetskom poretku, a do pobjede stigao je u maratonu u kojem je njegov suparnik imao 16, a on čak 30 break-lopti. Iskoristio ih je sedam, dok je pet puta gubio početni udarac. Do pobjede je došao nakon drame koju si je osigurao dobivanjem četvrtog seta u 13. igri, nakon što je gubio 1:2 u setovima.

Gojo je prvi set dobio nakon što je dva puta uzeo servis talijanskom tenisaču i stvorio prednost od 5:1. No onda je izgubio oba breaka prednosti, da bi nakon toga opet uzeo servis suparniku i dobio prvi set sa 6:4. Drugi set donio je izjednačenu igru, nijedan tenisač nije izgubio početni udarac i odlučen je u korist Talijana 7:6 (3). Gojo je dobro započeo treći set, uzeo servis Talijanu i poveo 3:1, no onda je Giannessi vratio izgubljeno, izjednačio na 5:5 i opet bio bolji u 13. igri.

U četvrtom setu hrvatski tenisač je odmah na početku izgubio svoj servis, potom ga vratio za 2:2, a vratio ga je i kod 5:6. U tie-breaku je ovaj put bio bolji hrvatski tenisač i krenulo se u peti set.

U njemu je Gojo uzeo servisu Talijanu za 3:2 i kod vodstva 5:3 na servisu Giannessija je imao dvije meč-lopte koje je propustio, a Talijan je smanjio na 5:4. Sljedeći gem je Gojo loše otvorio, Talijan je došao do vodstva od 40:0, ali je Gojo pronašao igru, dobio gem i u konačnici meč.

Gojo je u meču servirao 20 asova, a Talijan deset. Hrvatski je tenisač napravio sedam dvostrukih pogrešaka, a Giannessi devet. Svoj je servis Gojo izgubio pet puta, a Talijanu ga je uzeo sedam puta. Meč je bio prekinut na oko sat vremena zbog kiše.

Njih su dvojica igrala prošle godine na Challengeru u Splitu i taj je meč Gojo dobio.

Ovo je najbolji rezultat Goje na Roland Garrosu, odnosno na nekom Grand Slam turniru, a u drugom kolu u Parizu će igrati protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića, 55. na ATP ljestvici, i to će biti njihov prvi međusobni ogled.