Godina Engleza: Tottenham neporažen u Torinu, City kolosalan u Baselu

Pomalo netipično u prve dvije utakmice osmine završnice Lige prvaka viđena su čak po četiri zgoditka, a može se reći već sada kako je ovo u Europi godina engleskih klubova. Čak pet ih je među 16 najboljih Starog kontinenta, a kako igraju pitanje je gdje im je konačni kraj?

Tottenham nije najbolje krenuo u Torinu jer je Juve poveo već u 2. minuti kada Pjanić pronalazi Higuaina, a Argentinac iz okreta zabija za početnih 1:0. Sedam minuta kasnije isti igrač je realizirao najstrožu kaznu (prekršaj nad Bernardeschijem) i udvostručio prednost “Stare dame”.

Potom se bude gosti, propuštaju prvih par prilika, ali u 29. minuti Hary Kane lijepo zaobilazi Buffona i pogađa za 2:1. Na isteku prvih 45 minuta Costa je iznudio novi penal za domaće, ali ovoga puta nije pogodio Higuain, jer se ispriječila greda gostujućeg gola.

Izjednačujući gol Englezi postižu u 71. minuti kada Christian Eriksen vara Buffona i iz slobodnjaka s nekih 18-19 metara pogađa za konačnih 2:2, a s obzirom na prikazano u ovoj utakmici remi je na kraju nekako i bio najpravedniji, remi koji sada svakako stavlja momčad Tottenhama u ulogu favorita za prolaz među osam najboljih.

Za Manchester City se može ustvrditi kako su oni već u tom društvu nakon gostujućeg 4:0 slavlja protiv Basela. Ilkay Gundogan je pogađao mrežu Švicaraca u 14. i 53. minuti, zatim Bernardo Silva u 18., a Kun Aguero u 23. minuti.