Gerard Pique u suzama se oprostio od Barcelone

Nogometaši Barcelone svladali su Almeriju s 2-0 na domaćem terenu, u susretu 13. kola španjolske La Lige, u kojem je zadnji put na Camp Nou igrao Gerard Pique.

Legendarni igrač Barcelone i španjolske reprezentacije najavio uoči ovog susreta da će mu ovo biti posljednja utakmica i da će se umiroviti, a u sedmoj minuti svi su na stadionu tražili da upravo Pique izvede jedanaesterac.

No, Pique je taj posao prepustio Robertu Lewandowskom koji nije pogodio za vodstvo Barce. Domaćini su suparnika slomili u drugom poluvremenu, a strijelci su za nova tri boda bili Dembele u 48. i De Jong u 62. minuti.

U 85. minuti Pique je posljednji put napustio travnjak Nou Campa. Prije nego što je u igru umjesto njega ušao Christiansen, legendarni branič Barcelone oprostio se od svojih suigrača na terenu, izgrlio i predao kapetansku traku Albi.

Camp Nou je bio nabijen emocijama u tim trenucima. Cijeli je stadion ustao i pljeskao Barcinom kapetanu, a pljesku su se pridružili i igrači Almerije. Pique je navijačima uzvratio pljeskom, mahao im i poslao poljubac. Na kraju je još izgrlio i bivšeg suigrača, sad Barcinog trenera Xavija.

Pique i Xavi zajedno su igrali u možda i najuspješnijem Barcinom razdoblju, kada je katalonski klub osvojio tri naslova Lige prvaka i pet španjolskih prvenstava.

Koliko je za njega oproštaj od Barce emotivan Pique je pokazao nakon utakmice kada se rasplakao tijekom oproštajnog govora.

Želim se zahvaliti svima – suigračima, stručnom stožeru, svima u klubu. Hvala vam na svemu… Ponekad se ljubav iskazuje odlaskom, rekao je Pique i briznuo u plač.

Pique je dijete Barcelone, ali do zvjezdanog statusa morao je doći zaobilaznim putem, od Zaragoze, preko Manchester Uniteda. U Barcu se vratio 2008. godine i otada za nju odigrao 768 utakmica, zabio 68 golova i osvojio 36 trofeja.