Garbine Muguruza uvjerljiva protiv Venus Williams u finalu Wimbledona

Španjolska tenisačica Garbine Muguruza nova je šampionka Wimbledona.

Ona je u današnjem velikom finalu svladala legendarnu Amerikanku Venus Williams s 2:0, po setovima 7:5 i 6:0.

Prvi set je donio fantastičnu igru s obje strane. Mnoštvo odličnih poteza, prilika za break, a Venus je propustila ogromnu šansu da osvoji prvi set. U 10. gemu prvog seta Venus je imala dvije set lopte. Ipak, nije ih iskoristila, da bi Muguruza potom u potpunosti okrenula meč u svoju korist.

Napravila je španjolska tenisačica break u 11. gemu, a zatim je sigruno servirala i došla je do osvajanja prvog seta sa 7:5. Igra Venus Williams se zatim potpuno raspala. Muguruza je dominirala u drugom setu i američka tenisačica nije imala nikakve šanse za povratak u meč.

Španjolka je lagano privela susret kraju i došla do prve titule na najvećem svjetskom turniru, a ovo joj je drugi osvojeni Grand Slam u karijeri nakon Rolland Garrosa iz prošle godine.