Futsal: Hrvatska porazom od Rusije u doigravanje za nastup na SP-u

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u 3. kolu C skupine kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2020. od svjetskih doprvaka Rusa s 3:4, no osvojila je drugo mjesto u skupini i tako osigurali doigravanje.

U dramatičnoj utakmici, u kojoj je Hrvatsku i remi vodio na SP, izabranici Mate Stankovića su poraženi od Rusije, te će priliku za svjetsku smotru tražiti u travnju kroz doigravanje.

Rusi su poveli preko Edera Lime (7), da bi izjednačio Duje Bajrušović u 16. minuti. Samo minutu kasnije naturalizirani Brazilac Eder Lima ponovno dovodi Ruse u vodstvo, a jedanaest sekundi kasnije Luka Suton postiže autogol za zaostatak od 1:3 nakon prvog poluvremena.

Vedran Matošević je u 33. minuti golom za 2:3 donio nadu, a u samoj završnici Hrvatska je krenula po gol koji bi joj donio plasman na SP, no minutu prije kraja Romulo pogađa prazna vrata. Matošević 34 sekunde prije kraja postiže gol za 3:4, no bilo je premalo vremena za novi gol.

Hrvatska i Rusija su igrale međusobno i u skupini 7 prvog kruga kvalifikacija, a susret u Dubrovniku završio je 2:2. Rusija je osvojila prvo mjesto u skupini sa sedam bodova, koliko je imala i Hrvatska, ali uz slabiju razliku pogodaka.

Ranije su Azerbajdžan i Slovačka odigrali 3:3, čime je Hrvatska i prije dvoboja s Rusima imala osigurano jedno od prva dva mjesta.

Svjetsko prvenstvo će se igrati u rujnu u Litvi, a dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta na svjetskoj smotri igrat će se u travnju.