Francuzi preokretom stigli do uvjerljive pobjede

Francuska je pobijedila Australiju 4:1 u utakmici prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva. Pogodak za Australiju zabio je Goodwin, dok su za Francusku zabijali Rabiot, dvaput Giroud i Mbappe.

Momčad Didiera Deschampsa ima brojne izostanke zbog ozljeda Benzema, Kante, Pogba, Nkunku, Kimpembe i vratar Maignan igrači su koji nedostaju izborniku.

No još uvijek je na teren istrčala dosta jaka momčad, predvođena Kylianom Mbappeom. No ipak nije krenulo dobro za Francuze. Australija je u devetoj minuti stigla do vodstva. Leckie je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu. Na drugoj je stativi bio Goodwin, koji je uklizao i pogodio za iznenađujuće vodstvo Australije 1:0.

Ekspresan preokret

Lucas Hernandez ozlijedio se nakon tog gola i umjesto njega je ušao Theo Hernandez, koji je u napadu bio sjajan. Francuzi su stigli do preokreta u nastavku prvog poluvremena. Rabiot je izjednačio u 27. minuti. Theo Hernandez ubacio je s lijeve strane, a veznjak Francuske bio je najbolje pozicioniran u sredini te je zabio za poravnanje rezultata.

Giroud je u 32. minuti zabio za vodstvo Francuske 2:1. Desni bek Australije Atkinson se poigravao na desnoj strani i ostao bez lopte. Mbappe je petom odigrao za Rabiota, koji je u sredini pronašao nečuvanog Girouda. Centarfor Francuske pogodio je za preokret Francuske.

Potvrda pobjede u drugom poluvremenu

Francuzi su odlično ušli u drugo poluvrijeme. U 50. minuti Giroud je vrlo atraktivno pokušao škarice, a lopta je otišla pokraj vratnice, a u 67. minuti udarac Griezmanna s gol-linije izbija Behich. No, u 68. minuti, nakon nekoliko pokušaja na dvoboju, do gola je konačno došao najskuplji igrač svijeta Mbappe. Sjajno ga je proigrao Dembele, a Mbappe je glavom poslao loptu u mrežu.

Napadač PSG-a je potom tri minute kasnije asistirao Giroudu za novi pogodak glavom i povećanje vodstva na 4:1. Vratar Ryan je u završnici obranio nekoliko izglednih prilika Francuza, pa su se Australci spasili od potpune katastrofe.

U drugom kolu, u subotu 26. studenoga, igraju Tunis i Australija te Francuska i Danska. Na ljestvici Francuska ima tri boda, po bod su skupili Danska i Tunis, dok je posljednja Australija bez bodova.