Francuska preko Australije do bronce na Svjetskom prvenstvu

Košarkaška reprezentacija Francuske pobjedom protiv Australije rezultatom 67:59 osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Prvo poluvrijeme obje ekipe odigrale su izuzetno loše u napadu i viđen je ogroman broj bezidejnih napada, promašaja iz čistih situacija i na kraju, jako mali broj poena, piše Klix.ba.

Na poluvremenu je Francuska postigla samo 21 poen, dok je Australija bila nešto bolja i za 20 minuta ubacila je 30 poena.

U drugom poluvremenu ipak je viđena druga slika. Odmah na početku nastavka Francuska je anulirala prednost Australaca, a u posljednjoj dionici u potpunosti su nadigrali ovu reprezentaciju i upisali su na kraju sigurnu pobjedu.

Francuska je ovom pobjedom tako osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini, a u meču za prvo mjesto od 14:00 sati se sastaju Argentina i Španjolska.