Francuska odnijela svjetsku titulu, Hrvatska s jednim porazom srebrna

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva za juniore pobijedila Hrvatsku 28:23 i postala je prvak svijeta.

Hrvatska je do finala došla bez poraza, ali u finalu protiv strašne Francuske nije imala šanse.

Francuzi su od početka bili bolji, iz minute u minutu su podizali prednost, a obrana Tricolora uništila je hrvatski napad, posebice Martinovića i Vistoropa, koji su do sada bili najbolji hrvatski igrači.

Martinović nije zabio niti jedan gol, a Vistorop samo dva. Premalo za moćnu Francusku, piše Index.hr.

Za hrvatske rukometaše ovog uzrasta bilo je ovo prvo finale na svjetskim prvenstvima, dok su Francuzi bili svjetski prvaci i 2015., a prije dvije godine osvojili su broncu.